wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 września 2020, 18:14 komentarzy 10

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Aż osiem goli obejrzeli dzisiaj na Sienkiewicza kibice, zgromadzeni tam, by obejrzeć IV-ligowy mecz Jezioraka Iława z Olimpią Olsztynek. Ku ich zadowoleniu zdecydowaną większość tych bramek, bo aż 6, zdobyli gospodarze.

Komplet punktów Jezioraka Iława w meczu 10. kolejki. Ekipa trenera Wojciecha Figurskiego pokonała dzisiaj wysoko, 6:2, Olimpię Olsztynek, aktualnie przedostatnią ekipę w tabeli.

10. kolejka forBET IV ligi
ITS Jeziorak Iława  - Olimpia Olsztynek 6:2 (1-0)

6:2 - Wojciech Figurski (90'+)

Było to zacięte spotkanie. Już w 17. minucie Wojciech Figurski wyprowadził Jezioraka na prowadzenie, ale po chwili groźnie atakowali goście. Raz jednak piłka trafiła w słupek, a raz strzelec gości nie zdobył bramki w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W 49. minucie kolejną bramkę dla Jezioraka zdobył po ładnej solowej akcji Arkadiusz Kuciński. W 55. minucie doskonała interwencja Dawida Ciury uchroniła zespół Jezioraka przed utratą bramki. Kolejne bramki dla Jezioraka padły w 65. i 66. minucie. Kolejno wpisywali się na listę strzelców Arkadiusz Kuciński i Wojciech Figurski, obaj po raz drugi w tym spotkaniu. Kuciński w 71. minucie miał kolejną stuprocentową sytuację, niestety tym razem nie udało mu się zdobyć gola. Na 10 minut przed końcem spotkania goście po raz pierwszy trafili do bramki Jezioraka za sprawą byłego gracza iławskiej drużyny Bartosza Dobrońskiego. Chwilę później na 2:4 dla swojego zespołu strzelił Łukasz Duch. W końcówce goście stracili jeszcze bramkę samobójczą, a wynik spotkania ustalił na 6:2 dla gospodarzy w doliczonym czasie gry, strzelając głową, Wojciech Figurski, któremu asystował Dawid Kowalski.

Jeziorak Iława: Dawid Ciura, Krzysztof Kressin, Michał Kwiatkowski, Wojciech Figurski, Arkadiusz Kuciński, Radosław Galas, Dawid Ksiuk, Daniel Madej, Kacper Neumann, Paweł Sagan, Patryk Czarnota. Rezerwa: Jacek Malanowski, Paweł Kolcz, Karol Kaźmierski, Dawid Kowalski, Jakub Szczepański, Jakub Stanikowski, Adam Pawłowski.

W następny weekend Jeziorak zagra na wyjeździe z MKS-em Korsze.