REKLAMAMozart2
REKLAMAbiegi

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 grudnia 2016, 10:14 komentarzy 3

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Czytelnik. )

Zapychające skrzynki pocztowe gazetki reklamowe dużych sieci handlowych - taki problem zgłosił nam mieszkaniec Iławy. Treść skargi przekazaliśmy dwóm sieciom, których reklamy widoczne są na przesłanych nam zdjęciach z iławskich klatek schodowych. Naszemu czytelnikowi, udzielając praktycznej porady, odpowiedziała przedstawicielka Lidla.

W przesłanej nam wiadomości iławianin zwraca uwagę na niepożądany w jego przypadku charakter reklamowej korespondencji. Jego zdaniem gazetki powodują też szereg innych kłopotów.

- Reklamy wystają ze skrzynek pocztowych. Po pierwsze, taką reklamę każdy może wyjąć. Po drugie, gdy na gazetce reklamowej leży list wrzucony przez listonosza, to również taką korespondencję można łatwo wyjąć ze skrzynki wraz z reklamą, a to już poważniejszy problem - pisze mężczyzna.

Iławianin załączył też zdjęcia wykonane na klatkach schodowych bloków przy ul. 1 Maja 15A i 1 Maja 20 oraz Asnyka 1A. Na fotografiach widać reklamy sieci Lidl i Kaufland. Do obu tych firm zwróciliśmy się z pytaniem o to, jak w przypadku kierowanej przez nie korespondencji handlowej dany mieszkaniec może skutecznie poinformować o tym, że nie chce otrzymywać reklam.

Naszemu czytelnikowi, z praktyczną poradą, odpowiedziała przedstawicielka Lidla.

- Chcielibyśmy poinformować, iż gazetka promocyjna jest jedną z form dotarcia do naszych klientów z bieżącą ofertą sklepów Lidl. Każdego tygodnia odbywa się jej szeroka dystrybucja, a za pośrednictwem infolinii otrzymujemy wiele zgłoszeń z prośbą o kolportaż na danym obszarze - napisała Aleksandra Robaszkiewicz, manager ds. PR sieci. - Rozumiemy, że przez mieszkańca Iławy może być niepożądana. Jedną z możliwości rozwiązania tej sprawy jest zamieszczenie na skrzynce pocztowej własnoręcznej informacji, że mieszkaniec nie życzy sobie otrzymywania materiałów reklamowych. W niektórych agencjach pocztowych można otrzymać specjalną naklejkę z takim przekazem. Chociaż nie jest to rozwiązanie uniwersalne, dla większości kolporterów powinno stanowić jasną informację, aby daną skrzynkę pocztową wykluczyć z dystrybucji gazetek reklamowych. Dodatkowo uwrażliwimy kolporterów o nierozprowadzaniu gazetek, kiedy pojawi się wspomniane oznaczenie.

Fot. Czytelnik. Na kolejnych trzech zdjęciach (każde z innej klatki schodowej) widoczne są gazetki reklamowe sieci Kaufland, z którą także kontaktowaliśmy się, by uzyskać komentarz w sprawie, jednak bezskutecznie. Na jednym ze zdjęć widać też, że mieszkaniec umieścił na swojej skrzynce informację o tym, by nie wrzucać tam reklam. To najwyraźniej skuteczna strategia - gazetki w tej skrzynce nie ma. Właśnie takie rozwiązanie sugeruje także przedstawicielka Lidla, która odpowiedziała na sygnał naszego czytelnika.

Masz sprawę, problem, sugestię? Chętnie poruszymy temat na naszych internetowych łamach. Napisz do nas na adres kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAbiegi2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2657 sekundy