Loading
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
Wtorek
22 Sierpnia 2017
UWAGA |
Masz sprawę, temat, problem? - Napisz do nas: kontakt@infoilawa.pl
Nasz e-mail - kontakt@infoilawa.pl
Jesteś świadkiem zdarzenia? - Daj nam znać: kontakt@infoilawa.pl

Skrzynka skarg. Jaka recepta na niechciane reklamy? Naszemu czytelnikowi odpowiada sieć Lidl

Fot. Czytelnik. Fot. Czytelnik.

Zapychające skrzynki pocztowe gazetki reklamowe dużych sieci handlowych - taki problem zgłosił nam mieszkaniec Iławy. Treść skargi przekazaliśmy dwóm sieciom, których reklamy widoczne są na przesłanych nam zdjęciach z iławskich klatek schodowych. Naszemu czytelnikowi, udzielając praktycznej porady, odpowiedziała przedstawicielka Lidla.

W przesłanej nam wiadomości iławianin zwraca uwagę na niepożądany w jego przypadku charakter reklamowej korespondencji. Jego zdaniem gazetki powodują też szereg innych kłopotów.

- Reklamy wystają ze skrzynek pocztowych. Po pierwsze, taką reklamę każdy może wyjąć. Po drugie, gdy na gazetce reklamowej leży list wrzucony przez listonosza, to również taką korespondencję można łatwo wyjąć ze skrzynki wraz z reklamą, a to już poważniejszy problem - pisze mężczyzna.

Iławianin załączył też zdjęcia wykonane na klatkach schodowych bloków przy ul. 1 Maja 15A i 1 Maja 20 oraz Asnyka 1A. Na fotografiach widać reklamy sieci Lidl i Kaufland. Do obu tych firm zwróciliśmy się z pytaniem o to, jak w przypadku kierowanej przez nie korespondencji handlowej dany mieszkaniec może skutecznie poinformować o tym, że nie chce otrzymywać reklam.

Naszemu czytelnikowi, z praktyczną poradą, odpowiedziała przedstawicielka Lidla.

- Chcielibyśmy poinformować, iż gazetka promocyjna jest jedną z form dotarcia do naszych klientów z bieżącą ofertą sklepów Lidl. Każdego tygodnia odbywa się jej szeroka dystrybucja, a za pośrednictwem infolinii otrzymujemy wiele zgłoszeń z prośbą o kolportaż na danym obszarze - napisała Aleksandra Robaszkiewicz, manager ds. PR sieci. - Rozumiemy, że przez mieszkańca Iławy może być niepożądana. Jedną z możliwości rozwiązania tej sprawy jest zamieszczenie na skrzynce pocztowej własnoręcznej informacji, że mieszkaniec nie życzy sobie otrzymywania materiałów reklamowych. W niektórych agencjach pocztowych można otrzymać specjalną naklejkę z takim przekazem. Chociaż nie jest to rozwiązanie uniwersalne, dla większości kolporterów powinno stanowić jasną informację, aby daną skrzynkę pocztową wykluczyć z dystrybucji gazetek reklamowych. Dodatkowo uwrażliwimy kolporterów o nierozprowadzaniu gazetek, kiedy pojawi się wspomniane oznaczenie.

Fot. Czytelnik. Na kolejnych trzech zdjęciach (każde z innej klatki schodowej) widoczne są gazetki reklamowe sieci Kaufland, z którą także kontaktowaliśmy się, by uzyskać komentarz w sprawie, jednak bezskutecznie. Na jednym ze zdjęć widać też, że mieszkaniec umieścił na swojej skrzynce informację o tym, by nie wrzucać tam reklam. To najwyraźniej skuteczna strategia - gazetki w tej skrzynce nie ma. Właśnie takie rozwiązanie sugeruje także przedstawicielka Lidla, która odpowiedziała na sygnał naszego czytelnika.

Masz sprawę, problem, sugestię? Chętnie poruszymy temat na naszych internetowych łamach. Napisz do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 12 grudzień 2016 10:14

3 komentarzy

 • medik
  medik piątek, 24, luty 2017 13:12 Link do komentarza

  Jeśli ma Pan skrzynkę unijną to niestety, ale firmy mają prawo do wrzucenia ulotki. Wyrażać zgodę to Pan możesz, jak Pan sam zapłacisz za skrzynkę i za miejsce jej osadzenia.

 • Gość
  Gość wtorek, 13, grudzień 2016 15:14 Link do komentarza

  Jak nie potrafią wrzucać reklam do skrzynek, bo na zdjęciach widać że wystają- to niech się za to nie biorą. A jak skrzynka pełna to po co wciskać - trzeba pomyśleć co się robi.

 • lokator
  lokator poniedziałek, 12, grudzień 2016 20:12 Link do komentarza

  Sprawa winna być uregulowana zupełnie odwrotnie - to firmy reklamujące się winny uzyskać zgodę lokatorów na zatykanie ich skrzynek makulaturą. Skrzynki nie są własnością firm reklamujących się by miały prawo w nich się szarogęsić. Zgoda lokatora winna być wyrażana przez niego poprzez aprobującą naklejkę naklejoną na skrzynce.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.