REKLAMABlu2

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 stycznia 2017, 21:45 komentarzy 5

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Należący do spółki Bioelektra Group zakład przetwórstwa odpadów w Różankach w gminie Susz (fot. materiały spółki). )

Bioelektra Group, właściciel i operator zakładu przetwórstwa odpadów komunalnych w Różankach w gminie Susz, został zwycięzcą międzynarodowego konkursu „The Circulars 2017”. Nagrodę laureat odbierze 16 stycznia podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Bioelektra Group to zwycięzca konkursu w kategorii „The Dell Circular Economy People’s Choice Award”. Nagrodzony został stosowany w Różankach proces mechaniczno-cieplnego przetwarzania odpadów. 

– To wyjątkowa nagroda. Wygraliśmy dzięki głosom internautów z całego świata. Typując nas do grona finalistów, jury konkursu uznało, że należymy do ekskluzywnego grona firm, które najlepiej spełniają założenia gospodarki o obiegu zamkniętym – powiedział Jarosław Drozd, Prezes Zarządu Bioelektra Group.

O nagrodzonej technologii (za materiałami prasowymi spółki):

Nagrodzona technologia, opracowana w Polsce i opatentowana przez firmę Bioelektra Group, wykorzystuje proces mechaniczno-cieplnego przetwarzania odpadów (MCP). Metoda ta opiera się o efektywny proces, w trakcie którego odpady komunalne poddane są sterylizacji, a następnie w pełni automatycznie sortowane na poszczególne frakcje, w celu ich ponownego wykorzystania. Technologia jest bezemisyjna, redukuje powstawanie gazów cieplarnianych i ślad węglowy oraz praktycznie eliminuje składowanie odpadów. Jednocześnie technologia ta pozwala na osiągnięcie najwyższego poziomu recyklingu na świecie, w tym celów zakładanych przez Unię Europejską na rok 2030.

Rozwiązanie Bioelektra Group wciela w życie ideę gospodarki o obiegu zamkniętym (Circular Economy): pozwala odzyskać z odpadów najbardziej wartościowe surowce i przetworzyć je ponownie na produkty. Jako jedyna metoda na świecie pozwala na wykorzystanie frakcji biodegradowalnej w odpadach i jej ponowne zastosowanie do produkcji materiałów budowlanych, nawozów lub procesów energetycznych. Dzięki niskim kosztom operacyjnym i wysokiej efektywności może być zastosowana na całym świecie.

Każdy etap procesu technologicznego jest przyjazny dla środowiska i okolicznych mieszkańców. Podczas przetwarzania odpadów nie dochodzi do emisji przykrych zapachów – pozwala to zbliżyć zakład do źródła odpadów, co minimalizuje koszty ponoszone na logistykę i transport odpadów. Rozwiązanie to jest korzystne również z punktu widzenia lokalnych społeczności, może być stosowane do każdego rodzaju odpadów segregowanych lub niesegregowanych i pozwala na obniżenie kosztów systemu zarządzania odpadami. Instalacja podczas eksploatacji nie jest uciążliwa dla otoczenia, więc jest łatwiej akceptowana niż tradycyjne sposoby przetwarzania śmieci.

Technologią Bioelektra Group zainteresowały się już m.in. takie kraje jak: USA, Niemcy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Turcja, Arabia Saudyjska, Argentyna, Chile i Chiny.

TEMATY
REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5218 sekundy