REKLAMAPartner

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 stycznia 2017, 08:16

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Zdjęcie ilustracyjne. )

Po zgłoszeniu od świadka iławscy policjanci interweniowali wobec sprawcy zdarzenia drogowego, do jakiego doszło w niedzielę w Grabowie w gminie Lubawa. 36-letni mężczyzna, mając w organizmie aż 3,2 promila, doprowadził do wywrócenia się motoroweru, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia polną drogą.

Zgłaszający poinformował policjantów, że poruszający się motorowerem mężczyzna wywrócił się na motorowerze obok jego bramy i pozostawiając jednoślad, oddalił się.

- Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili zgłoszenie - przekazała mł. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie. - Ustalili, że po upadku kierowca motoroweru oddali się jedną z polnych dróg. Policjanci pojechali we wskazanym kierunku, gdzie zatrzymali 36-letniego mieszkańca gminy Ostróda.

Mężczyzna trzymał w ręku lusterko od porzuconego motoroweru. O tym, że mógł uczestniczyć w zgłoszonym zdarzeniu drogowym, świadczył też zakrwawiany nos. Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że spowodował kolizję, mając aż 3,2 promila alkoholu w organizmie oraz aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi obowiązujący go aż do 2022 roku. Po wykonaniu czynności mężczyzna został zwolniony. Wkrótce stanie przed sądem, by wytłumaczyć się ze złamania sądowego zakazu i jazdy w stanie nietrzeźwości.

- Za oknem zima - czas, kiedy zmniejszona jest widoczność, a opady śniegu dodatkowo utrudniają jazdę wszystkim kierowcom - uczulają policjanci. - Taka przejażdżka w połączeniu z wcześniej spożytym alkoholem może zakończyć się tragicznie. Dlatego apelujemy, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego.

TEMATY na sygnale
REKLAMAPartner3

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMABp
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAick4
REKLAMArestauracja
REKLAMAIowa
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2066 sekundy