REKLAMAMozart2
REKLAMAKonstal

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 stycznia 2017, 15:22

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława.)

W iławskim ratuszu spotkali się dzisiaj przedstawiciele Urzędu Miasta w Iławie oraz pomysłodawcy Young Spot, projektu, który zwyciężył w pierwszej edycji Iławskiego Budżetu Obywatelskiego. Rozmawiano o kształcie tego przedsięwzięcia, które adresowane jest zwłaszcza do aktywnych młodych ludzi w naszym mieście.

W ramach projektu, który zwyciężył w inauguracyjnej edycji IBO, iławska młodzież zyska miejsce przeznaczone do rozwijania sportowych umiejętności i spotkań w gronie znajomych. Projekt Young Spot, przez pomysłodawców wyceniony na 281 tysięcy złotych, zakłada przede wszystkim budowę skateparku. Ma się tam również znaleźć miejsce na trampoliny, boisko do gry w koszykówkę, plac do nauki jazdy na rolkach, deskorolkach oraz rowerach, a także slackline (czyli rozwieszona pomiędzy dwoma punktami taśma, po której można chodzić i wykonywać triki) oraz tor przeszkód, które trzeba pokonać w jak najbezpieczniejszy, najprostszy i najszybszy sposób (tzw. "parkour"). To wstępne informacje, bo wszyscy uczestnicy dzisiejszego spotkania (pomysłodawcy: Hubert Rólkiewicz, Karol Kowalski i Jakub Kowalski i przedstawiciele ratusza: burmistrz Adam Żyliński, wiceburmistrz Mariola Zdrojewska oraz kierownik wydziału inwestycji Roman Radtke) zgodzili się, że koszty realizacji projektu są niedoszacowane. W związku z tym wnioskodawców zobowiązano do przygotowania propozycji takiego zakresu zadania, którego koszt zmieści się w zgłoszonej do IBO kwocie. Alternatywnie niewykluczona jest realizacja przedsięwzięcia w szerszym i kosztowniejszym zakresie, ale wtedy trzeba byłoby ją rozłożyć na etapy.

Otwarta pozostaje też kwestia lokalizacji Young Spot. Nadal pod uwagę brane jest pierwotnie proponowane miejsce w pobliżu "Skarbka", ale w grę wchodzą też dwie inne lokalizacje: przy stadionie miejskim lub przy torze pumptrack.

Jak widać, pracy jest jeszcze sporo. Pomysłodawcy projektu Young Spot nie narzekają jednak na trudności.

- Jesteśmy gotowi do kolejnych spotkań i rozmów tak, by wspólnie jak najszybciej i jak najlepiej zrealizować to przedsięwzięcie - podsumował Jakub Kowalski.

Także w tym roku ratusz planuje zlecić wykonanie dokumentacji dla innego projektu, który także został zgłoszony do Iławskiego Budżetu Obywatelskiego. Mowa o zaproponowanym przez Dawida Kopaczewskiego placu zabaw dla dzieci i dorosłych (w tym osób niepełnosprawnych) w centrum Iławy, nad rzeką Iławką. W głosowaniu mieszkańców zajął on co prawda drugie miejsce, ale burmistrz Adam Żyliński zapowiedział, że także to przedsięwzięcie zostanie zrealizowane.

REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3207 sekundy