Loading
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
Piątek
18 Sierpnia 2017
UWAGA |
Masz sprawę, temat, problem? - Napisz do nas: kontakt@infoilawa.pl
Nasz e-mail - kontakt@infoilawa.pl
Jesteś świadkiem zdarzenia? - Daj nam znać: kontakt@infoilawa.pl

Iława. Ruszyły prace nad Young Spot. Co wiadomo o miejscu dla młodych ze sportową pasją?

Fot. Info Iława. Fot. Info Iława.

W iławskim ratuszu spotkali się dzisiaj przedstawiciele Urzędu Miasta w Iławie oraz pomysłodawcy Young Spot, projektu, który zwyciężył w pierwszej edycji Iławskiego Budżetu Obywatelskiego. Rozmawiano o kształcie tego przedsięwzięcia, które adresowane jest zwłaszcza do aktywnych młodych ludzi w naszym mieście.

W ramach projektu, który zwyciężył w inauguracyjnej edycji IBO, iławska młodzież zyska miejsce przeznaczone do rozwijania sportowych umiejętności i spotkań w gronie znajomych. Projekt Young Spot, przez pomysłodawców wyceniony na 281 tysięcy złotych, zakłada przede wszystkim budowę skateparku. Ma się tam również znaleźć miejsce na trampoliny, boisko do gry w koszykówkę, plac do nauki jazdy na rolkach, deskorolkach oraz rowerach, a także slackline (czyli rozwieszona pomiędzy dwoma punktami taśma, po której można chodzić i wykonywać triki) oraz tor przeszkód, które trzeba pokonać w jak najbezpieczniejszy, najprostszy i najszybszy sposób (tzw. "parkour"). To wstępne informacje, bo wszyscy uczestnicy dzisiejszego spotkania (pomysłodawcy: Hubert Rólkiewicz, Karol Kowalski i Jakub Kowalski i przedstawiciele ratusza: burmistrz Adam Żyliński, wiceburmistrz Mariola Zdrojewska oraz kierownik wydziału inwestycji Roman Radtke) zgodzili się, że koszty realizacji projektu są niedoszacowane. W związku z tym wnioskodawców zobowiązano do przygotowania propozycji takiego zakresu zadania, którego koszt zmieści się w zgłoszonej do IBO kwocie. Alternatywnie niewykluczona jest realizacja przedsięwzięcia w szerszym i kosztowniejszym zakresie, ale wtedy trzeba byłoby ją rozłożyć na etapy.

Otwarta pozostaje też kwestia lokalizacji Young Spot. Nadal pod uwagę brane jest pierwotnie proponowane miejsce w pobliżu "Skarbka", ale w grę wchodzą też dwie inne lokalizacje: przy stadionie miejskim lub przy torze pumptrack.

Jak widać, pracy jest jeszcze sporo. Pomysłodawcy projektu Young Spot nie narzekają jednak na trudności.

- Jesteśmy gotowi do kolejnych spotkań i rozmów tak, by wspólnie jak najszybciej i jak najlepiej zrealizować to przedsięwzięcie - podsumował Jakub Kowalski.

Także w tym roku ratusz planuje zlecić wykonanie dokumentacji dla innego projektu, który także został zgłoszony do Iławskiego Budżetu Obywatelskiego. Mowa o zaproponowanym przez Dawida Kopaczewskiego placu zabaw dla dzieci i dorosłych (w tym osób niepełnosprawnych) w centrum Iławy, nad rzeką Iławką. W głosowaniu mieszkańców zajął on co prawda drugie miejsce, ale burmistrz Adam Żyliński zapowiedział, że także to przedsięwzięcie zostanie zrealizowane.

Ostatnio zmienianywtorek, 10 styczeń 2017 15:22

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.