REKLAMAMozart2
REKLAMADPK

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 stycznia 2017, 16:23 komentarzy 1

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum własne.)

Znamy wyniki najnowszego prestiżowego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2017. Które ze szkół z terenu naszego powiatu zostały w nim wyróżnione?

W ogólnopolskim rankingu liceów awansowało Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Iławie. Szkoła uplasowała się na 439 miejscu w kraju, podczas gdy w poprzednich trzech edycjach rankingu nie zdobyła miejsca wśród 500 najlepszych liceów w Polsce.

O dużym sukcesie w ogólnopolskim rankingu techników może mówić Technikum w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku. "Budowlanka" zajęła w nim 88 miejsce. W stosunku do poprzedniego rankingu to duży awans - w 2016 roku szkołę sklasyfikowano na 131 miejscu.

W tym samym rankingu znalazło się też miejsce dla Technikum Elektrycznego w Zespole Szkół w Lubawie (183 lokata) oraz Technikum Ekonomicznego w tej samej szkole (221 miejsce).

A jak nasze szkoły wypadają w regionie? Iławski "Żeromek" to 15 liceum w województwie warmińsko-mazurskim. W ubiegłym roku szkoła uplasowała się natomiast na 24 miejscu.

Z kolei technikum iławskiej "Budowlanki" w swojej kategorii w regionie uplasowało się na wysokim, drugim miejscu. W stosunku do roku ubiegłego to awans o jedno miejsce. Spośród szkół w naszym powiecie wyróżniono także Technikum Elektryczne w Zespole Szkół w Lubawie (4 miejsce) oraz Technikum Ekonomiczne w tej samej szkole (5 miejsce).

REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2522 sekundy