REKLAMAMozart2
REKLAMAzielona aleja

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 stycznia 2017, 09:53

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Tomcolor, zdjęcie ilustracyjne. )

Prezydent podpisał już ustawę o reformie systemu oświaty zakładającej stopniowe wygaszanie gimnazjów, które rozpocznie się już w roku szkolnym 2017/2018 oraz wydłużenie o dwie klasy nauki w szkole podstawowej. Do nieuniknionych zmian w sposobie funkcjonowania sieci lokalnych szkół przygotowuje się już Iława.

- Rozpoczynamy już prace dostosowujące sieć szkół do nowych przepisów - powiedziała na antenie Radia Zet Gold Iława Renata Kamińska, dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Iławie. - Rozpoczynamy cykl spotkań z dyrektorami szkół podstawowych i gimnazjalnych, by szukać jak najlepszych rozwiązań dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli.

Na tym etapie wiadomo już z pewnością, że konieczna będzie nowa rejonizacja, czyli zmiana okręgów nauki. Co więcej, dla aktualnie istniejących gimnazjów ustawa przewiduje dwie opcje: albo włączenie ich do szkoły podstawowej, albo utworzenie niezależnej, samodzielnej podstawówki.

Jaki los czeka iławskie gimnazja, dla których organem prowadzącym jest miasto Iława? Jak powiedziała radnym wiceburmistrz Mariola Zdrojewska, pod uwagę w naszym mieście brana jest raczej druga z wymienionych powyżej opcji. Najprawdopodobniej zatem iławskie gimnazja nr 1 i 2 zostaną przekształcone w samodzielne podstawówki i łącznie w Iławie będzie pięć szkół podstawowych. Z kolei gimnazjum przy iławskim "Żeromku", które jako jednostka funkcjonująca przy szkole ponadgimnazjalnej podlega samorządowi Powiatu Iławskiego, najprawdopodobniej czeka likwidacja.

- Szukamy jak najlepszych rozwiązań dla dzieci, rodziców i nauczycieli w mieście, tak by ta reforma odbyła się jak najmniejszym kosztem społecznym, jednocześnie spełniając wymogi ustawy - podkreśla Renata Kamińska.

REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2466 sekundy