REKLAMASadek

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 stycznia 2017, 11:01

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Karol Kryger. Na zdjęciu Anna Balińska. )

"Szczęście od jutra" - to tytuł nowej powieści obyczajowej autorstwa iławianki Anny Balińskiej, która na rynku wydawniczym zadebiutowała w ubiegłym roku książką "Pod pelargoniowym balkonem". Losy niespełna trzydziestoletniej Hanny Miller na kartach powieści będzie można śledzić już wkrótce. Trwają przygotowania do wydania książki, a w realizacji tego marzenia iławiankę będzie można wesprzeć.

Iławianka Anna Balińska pasjonuje się literaturą od lat. Początkowo jednak pisała tylko do szuflady.

- Jeszcze kilka lat temu moim marzeniem było wydanie jednej książki. Z tym że nie jednej powieści. Marzyłam tylko o tym, aby wydać jeden egzemplarz, jedną sztukę, którą mogłabym sama przeczytać, postawić na półce we własnej biblioteczce i nikomu nie pokazywać. Miała być tylko moja. Nie wierzyłam w to, że mogę wydać książkę naprawdę - tak o początkach swojej przygody z pisaniem na poważnie mówi Anna Balińska.

A jednak, udało się. W marcu 2016 roku na rynku wydawniczym pojawiła się debiutancka powieść iławianki „Pod pelargoniowym balkonem”. Ciepłe przyjęcie przez czytelników (nie tylko w Iławie i Polsce - „Pelargoniowy balkon” pojechał też do Szkocji, Niemiec, Francji i Holandii), zachęciło Annę Balińską do napisania kolejnej książki.

"Szczęście od jutra" - powieść obyczajowa, w której wątek miłosny przeplata się z kryminalnym, jest już gotowa. To zapewne jedna z niewielu książek, która została napisana... dwa razy. Autorka pechowo zgubiła bowiem pendrive’a, jedyny nośnik, na którym przechowywana była powieść.

- Pomimo pomocy wielu osób pendrive niestety się nie odnalazł. Powieść zaczęłam pisać od początku, co nauczyło mnie cierpliwości i dbania o szczegóły. Mam wrażenie, że ostateczna wersja „Szczęścia od jutra” jest znacznie lepsza niż pierwotna, ale aby to zweryfikować, muszę ją wydać - mówi pisarka z Iławy.

Anna Balińska nie ukrywa też, że spośród książek, które dotychczas napisała, to właśnie „Szczęście od jutra” jest jej najbliższe.

- To powieść, którą pisałam pod wpływem chwili, uczuć i emocji - mówi.

Główną bohaterką książki jest Hanna Miller, żyjąca w małym mieście kobieta przed trzydziestką, która zawiedziona nieudanym małżeństwem kompletnie nie wierzy już w szczęście. Jej miłosne i życiowe perypetie będzie można śledzić już wkrótce, najpierw jednak książka musi pojawić się na rynku wydawniczym. Autorce z Iławy będzie można w tym pomóc. Potrzebne środki (te wyceniono na 5 000 zł) będą zbierane za pośrednictwem serwisu Polak Potrafi, który funkcjonuje w oparciu o tzw. crowdfunding, czyli wpłaty o dowolnej wysokości dokonywane przez osoby, które chciałyby wesprzeć dany projekt.

Swoją cegiełkę do "Szczęścia od jutra" będzie można dołożyć już wkrótce. Gdy zbiórka ruszy, poinformujemy o tym na portalu.

TEMATY
REKLAMAZDZ

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAKancelaria
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAMartex
REKLAMAIowa
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5458 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)