REKLAMAMozart2
REKLAMAsklep

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 stycznia 2017, 12:53

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. forum skyscrapercity.com. )

Iława, okolice dworca PKP. Dwóch sprawców przewraca mężczyznę na ziemię, kopie go i zabiera pieniądze - to najważniejsze okoliczności zajścia, do jakiego według relacji rzekomo pokrzywdzonego mężczyzny miało dojść 9 stycznia. Szybko okazało się jednak, że do rozboju w ogóle nie doszło.

21-letni mężczyzna zgłosił iławskim policjantom rozbój.

- Ze zgłoszenia wynikało, że dwóch mężczyzn miało na niego napaść - informuje mł. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie. - Sprawcy mieli mężczyznę kopać, a następnie ukraść mu pieniądze, które miał schowane w kieszeni spodni. Potem uciekli. Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, przesłuchali pokrzywdzonego, a także wykonali oględziny oraz dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze iławskiej komendy pojechali też przejrzeć zapis z kamer monitoringu oraz rozpytać pracowników ochrony iławskiego dworca, jak i funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Kolejny patrol przeszukał teren miasta, nie znajdując nikogo o podanym przez pokrzywdzonego wyglądzie.

Kilka godzin później okazało się, że do rozboju w ogóle nie doszło. 21-latek wreszcie przyznał policjantom, że wszystko zmyślił. Wyjaśnił też, że zgubił pieniądze i liczył na to, że zaświadczenie z Policji o zgłoszonej kradzieży pozwoli mu na bezpłatny przejazd pociągiem do miejsca zamieszkania.

W związku ze zgłoszeniem niepopełnionego przestępstwa mężczyzna będzie się musiał liczyć z odpowiedzialnością karną. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

TEMATY na sygnale
REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.254 sekundy