REKLAMAsklep

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
Do oficera dyżurnego nowomiejskiej komendy Policji zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że zamierza popełnić samobójstwo. Informacja ta uruchomiła szereg policyjnych działań, dzięki którym funkcjonariusze w ostatniej chwili odnaleźli już nieprzytomnego zgłaszającego. Policjanci odcięli zawiązany na szyi desperata sznurek i reanimowali nieprzytomnego mężczyznę. Po kilku minutach odzyskał on oddech, a następnie trafił pod opiekę lekarzy.

Ostatniej nocy (z 14 na 15 lutego) około godz. 23:40 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy Policji odebrał telefon od mężczyzny, który powiedział, że „idzie się powiesić” i zaraz po tym przerwał połączenie. Po otrzymaniu tej krótkiej, ale dramatycznej informacji oficer dyżurny ustalił numer telefonu zgłaszającego oraz osobę, na którą telefon ten był zarejestrowany. Okazało się, że właścicielką tego numeru jest kobieta, natomiast dyżurny był przekonany, że rozmawiał z mężczyzną. Dlatego, choć pod uzyskany w ten sposób adres został wysłany policyjny patrol, policjanci w komendzie wciąż próbowali ustalić, kto zadzwonił do nich z tak dramatyczną informacją.

Nie było chwili do stracenia, więc oficer dyżurny w obecności policjantów z drugiego patrolu wnikliwie odsłuchał zarejestrowaną rozmowę. Jeden z policjantów rozpoznał nagrany głos i skojarzył, kim jest zgłaszający. W rejon zamieszkania mężczyzny natychmiast pojechali policjanci wraz z psem patrolowo-tropiącym.
W tym czasie policjanci z pierwszego patrolu w rozmowie z właścicielką telefonu potwierdzili, że jego dysponentem jest mężczyzna rozpoznany po głosie. Ustalili też, gdzie najprawdopodobniej może obecnie przebywać. Informacja od razu trafiła do ich kolegów z drugiego patrolu, którzy przy użyciu psa tropiącego rozpoczęli sprawdzanie posesji, na której mógł znajdować się mężczyzna.

Bohun – bo tak wabi się owczarek niemiecki biorący udział w tej interwencji - doprowadził policjantów do altany, w której mundurowi znaleźli wiszącego już na sznurze mężczyznę.

Funkcjonariusze odcięli nożem sznurek i sprawdzili czynności życiowe desperata. Po chwili potwierdziły się ich najgorsze przypuszczenia, mężczyzna nie oddychał i nie miał wyczuwalnego tętna. Policjanci bez zastanowienia podjęli reanimację, która po kilku minutach przyniosła skutek. Oddech i tętno mężczyzny wróciły, a po chwili odzyskał on także przytomność. Krótko po tym mieszkaniec gminy Biskupiec trafił pod specjalistyczną opiekę lekarską.

Dobra współpraca, doświadczenie zawodowe i duże zaangażowanie wszystkich policjantów biorących udział w tej interwencji doprowadziły do szybkiego odnalezienia osoby potrzebującej pomocy. Zdecydowane i profesjonalne zachowanie funkcjonariuszy, którzy bezpośrednio dotarli do mężczyzny, sprawiło, że jego życie zostało uratowane w ostatniej chwili.

TEMATY na sygnale
REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2412 sekundy