REKLAMAMozart2
REKLAMAImage

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Zdjęcie ilustracyjne.)

Chciała zrobić znajomemu przysługę, okazało się, że popełniła wykroczenie. Mandatem została ukarana kobieta, która pożyczyła swojemu 30-letniemu koledze auto, mimo iż wiedziała, że mężczyznę obowiązuje zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Suszu podczas patrolu miasta i gminy zauważyli znanego im 30-latka.

- Funkcjonariusze wiedzieli, że kierujący samochodem osobowym daewoo nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, dlatego zatrzymali pojazd do kontroli drogowej i sprawdzili kierowcę w policyjnych systemach - informuje mł. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie. - Okazało się, że mieszkaniec gminy Kisielice ma już dwa aktywne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, a samochód przekazali właścicielce. W trakcie dalszych czynności okazało się, że kobieta wiedziała, iż 30-latek ma aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. W związku z tym za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem karnym. Natomiast jej znajomy w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Podstawą do ukarania kobiety mandatem był art. 96 Kodeksu Wykroczeń.

Mówi on, że:

„Właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza:
1) do prowadzenia pojazdu osobę niemającą sprawności fizycznej lub psychicznej w stopniu umożliwiającym należyte prowadzenie pojazdu,
2) do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień,
3) do prowadzenia pojazdu osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka,
4) pojazd do jazdy pomimo braku wymaganych dokumentów stwierdzających dopuszczenie pojazdu do ruchu,
5) pojazd do jazdy, pomimo że pojazd nie jest należycie zaopatrzony w wymagane urządzenia i przyrządy albo pomimo że nie nadają się one do spełnienia swego przeznaczenia,
6) do korzystania z pojazdu samochodowego w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem,
podlega karze grzywny.”

TEMATY na sygnale
REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2781 sekundy