REKLAMADPK

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. )

Szkolenie i spotkanie z burmistrzem Adamem Żylińskim – tak swoją pracę rozpoczęła reaktywowana właśnie iławska Młodzieżowa Rada Miasta.

15 młodych radnych wybrała spośród swoich rówieśników na dwuletnią kadencję młodzież uczęszczająca do lokalnych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W czwartek 16 lutego w iławskim ratuszu odbyło się pierwsze spotkanie rady, która po dłuższej przerwie została ponownie powołana do życia. Młodym radnym towarzyszył ich opiekun Piotr Ambroziak, szef Wydziału Komunikacji Społecznej urzędu. Uczestnicy przeszli szkolenie w zakresie swoich obowiązków i roli rady. Burmistrz Adam Żyliński uczulał młodych ludzi, by nie skupiali się jedynie na organizacji wydarzeń, lecz by przede wszystkim uczyli się samorządu i jego pracy.

- Życie samorządowca, lokalnego polityka nie należy do łatwych - przestrzegał młodych ludzi burmistrz. Oni jednak pełni są entuzjazmu. Wybrany na przewodniczącego rady Grzegorz Bukowski zadeklarował nawet, że jego marzeniem i celem na przyszłość jest objęcie funkcji burmistrza Iławy. Zapamiętajmy zatem to nazwisko.

Nie brakowało pytań do włodarza. Młodzi radni dociekali m.in., jakie projekty iławski ratusz prowadzi z myślą o lokalnej młodzieży. W odpowiedzi Adam Żyliński zwrócił uwagę na YoungSpot, zwycięski projekt pierwszej edycji Iławskiego Budżetu Obywatelskiego, któremu, jak mówił burmistrz, władze kibicowały, a obecnie realizują z dużym zaangażowaniem. Mówił także o rekreacyjno-sportowym kompleksie, jaki urząd planuje zrealizować nad rzeką Iławką. Młodych radnych interesowały także zagadnienia związane z komunikacją miejską. Czy są szanse na zwiększenie liczby autobusów i na nowe linie? - pytali. Tu okazało się, że obecnie nie ma planów, by uruchamiać nowe linie, ale ZKM na pewno dostosuje swoją ofertę do reformy oświaty i do będących jej konsekwencją zmian w obwodach szkolnych. Młodzież chciała się też dowiedzieć, jak często będzie mogła liczyć na możliwość podyskutowania z burmistrzem. Adam Żyliński zapewnił, że w miarę potrzeb będą organizowane kolejne spotkania.

Poszczególne szkoły w Młodzieżowej Radzie Miasta Iławy reprezentować będą:

ZS im. Bohaterów Września 1939 Roku:

Karolina Kułakowska

Grzegorz Bukowski (przewodniczący)

Zespół Placówek-Szkolno-Wychowawczych:

Halina Drzewicka

Izabela Dzięgo

ZS im. Konstytucji 3 Maja

Małgorzata Maciszak (wiceprzewodnicząca)

Kacper Kiszkis

Szymon Kowalewski

Zespół Szkół Ogólnokształcących

Małgorzata Monika Foj

Jakub Pawłowski (sekretarz)

Gimnazjum przy ZSO

Aleksandra Łęgowska

Gimnazjum Samorządowe nr 1

Bartosz Bielak

Aleksandra Słomska

Gimnazjum Samorządowe nr 2

Wiktoria Szuman

Konrad Cyglicki

Natalia Pawłyszyn

Fot. Info Iława.

Reklama:REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2836 sekundy