REKLAMAMozart2
REKLAMASadek

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 lutego 2017, 15:27 komentarzy 4

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum własne. Zdjęcie ilustracyjne. )

Rzecznik prasowy Powiatowego Szpitala w Iławie Tomasz Więcek przesłał portalowi InfoIława treść stanowiska placówki w sprawie śmierci dziecka w łonie matki, do jakiej doszło na oddziale ginekologiczno-położniczym.

Jak informuje rzecznik, w sprawie prowadzone jest wewnętrzne postępowanie wyjaśniające. Pełna treść stanowiska szpitala poniżej.

Oświadczenie

W związku ze zdarzeniem, do którego doszło w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Powiatowego Szpitala w Iławie, Dyrektor Szpitala podjęła kroki, aby okoliczności tego zdarzenia rzetelnie i jak najszybciej wyjaśnić. W tym celu powołana została Komisja, która ma za zadanie przeprowadzić wewnętrzne postępowanie wyjaśniające, czy zachowane zostały obowiązujące procedury i standardy. Szpital zwrócił się także do Konsultanta Wojewódzkiego z dziedziny położnictwa i ginekologii z prośbą o wsparcie w trakcie prowadzenia czynności wyjaśniających.

Pacjentka została objęta opieką psychologiczną. Dyrektor zapewniła także, że może ona oraz najbliższa rodzina korzystać z pomocy Szpitala także po opuszczeniu oddziału.

W zależności od dalszych ustaleń Prokuratury, Dyrektor Szpitala podejmie odpowiednie działania.

W związku z toczącym się postępowaniem prokuratorskim dla dobra prowadzonego dochodzenia Szpital nie będzie udzielał dalszych informacji dotyczących zaistniałego zdarzenia.

Tomasz Więcek, rzecznik Powiatowego Szpitala w Iławie

REKLAMAER

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3063 sekundy