REKLAMAKleks2

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 maja 2017, 12:16 komentarzy 3

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. )

W Iławie odbyły się dzisiaj oficjalne uroczystości z okazji obchodzonego 8 maja Dnia Zwycięstwa. O ofiarach i bohaterach II wojny światowej, zakończonej klęską zbrodniczego hitleryzmu, pamiętali przedstawiciele lokalnych samorządów, służb mundurowych i organizacji kombatanckich, harcerze, uczniowie wraz z opiekunami oraz mieszkańcy Iławy.

Zorganizowane przez Wójta Gminy Iława uroczystości rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej odprawionej w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Iławie. Następnie uczestnicy, prowadzeni przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą iławskiej "Budowlanki", przemaszerowali na cmentarz komunalny przy ul. Wyszyńskiego, gdzie miała miejsce dalsza część obchodów: przemówienia, rys historyczny, Apel Poległych. Przybyłe delegacje pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza złożyły wieńce i kwiaty.

Podczas obchodów nie zabrakło przedstawicieli lokalnych samorządów: wójta Krzysztofa Harmacińskiego i jego zastępcy Bogusława Wylota, burmistrza Adama Żylińskiego i jego zastępczyni Ewy Junkier, Starosty Iławskiego Marka Polańskiego, a także posłanki Elżbiety Gelert, radnej sejmiku województwa Bernadety Hordejuk, przedstawicieli lokalnych służb mundurowych i organizacji kombatanckich oraz dzieci i młodzieży z lokalnych szkół i mieszkańców.

Fot. Info Iława.

Iława, 8 maja, obchody 72. rocznicy zwycięstwa nad III Rzeszą:

Część pierwsza

Część druga

{gallery}01156{/gallery}

Część trzecia

{gallery}01157{/gallery}

REKLAMANotus_nowa

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3493 sekundy