REKLAMAMozart2
REKLAMAImage

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum WTZ w Iławie.)

Znamy już wyniki akcji charytatywnej „Dar Serca dla…” towarzyszącej tegorocznej edycji ORLEN Warsaw Marathon, w ramach której szansę otrzymania wsparcia finansowego miał iławski Warsztat Terapii Zajęciowej. Niestety liczba zawodników startujących dla akcji „Zbieramy na busa”, zgodnie z przyjętymi przez organizatorów zasadami, była niewystarczająca do uzyskania pomocy. Najwięcej biegaczy, ponad trzystu, pobiegło dla Stowarzyszenia Hospicjum Domowe, oddając swój dar serca dla nieuleczalnie chorych na raka.

Do akcji „Dar serca dla…” zakwalifikowało się trzydzieści organizacji z całej Polski (w tym iławski WTZ), które dzięki biegaczom ORLEN Warsaw Marathon i biegu OSHEE 10 km mogły liczyć na pomoc w łącznej kwocie 100 tys. zł. O wysokości dofinansowania decydowała liczba zawodników, którzy zadeklarowali pomoc dla wybranego celu i ukończyli swój bieg.

– Dziękujemy wszystkim biegaczom, którzy pobiegli w naszej drużynie. Dziękujemy także lokalnym mediom i osobom prywatnym, które zaangażowały się w propagowanie naszej akcji, zachęcanie zawodników do wsparcia naszego celu. Zważywszy na bardzo małą ilość czasu i utrudnioną drogę dotarcia do potencjalnych zawodników, pozyskanie ich nie było łatwym zadaniem. Wszystkim, którzy udostępniali nasze posty i trzymali za nas kciuki, bardzo gorąco dziękujemy! Mimo że akcja nie przyniosła nam konkretnej pomocy finansowej od sponsorów imprezy, to jednak przyczyniła się do rozpowszechnienia informacji o naszej potrzebie i pokazała, że jest wiele osób, podmiotów, na które możemy liczyć – napisali przedstawiciele Warsztatu Terapii Zajęciowej w Iławie. – Dzięki tej akcji zdobyliśmy też cenne doświadczenie na przyszłość oraz wielu sympatyków z całej Polski.

Iławski WTZ prowadzi różne działania, które mają na celu zebranie kwoty 40 tysięcy złotych, niezbędnej do sfinansowania wkładu własnego na zakup ze środków PFRON nowego busa do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Obecnie na ten cel, na koncie organizacji, zgromadzono niespełna 17 tysięcy złotych. Na stronie facebookowej PSONI Koło w Iławie w najbliższym czasie pojawią się kolejne informacje o możliwościach wsparcia tego celu. Zapraszamy serdecznie do odwiedzin i dziękujemy za dotychczasową pomoc.

***

Prezentujemy dziesięć organizacji, dla których pobiegło najwięcej biegaczy i które otrzymają do podziału w sumie 100 tysięcy złotych na realizację wskazanych celów:

Stowarzyszenie HOSPICJUM DOMOWE
Stowarzyszenie na rzecz dzieci z chorobą nowotworową KOLIBER
Fundacja Jaśka Meli POZA HORYZONTY
Fundacja MOŻESZ WIĘCEJ
Fundacja UNITED WAY
Fundacja BATOR TABOR
Fundacja SPEŁNIONYCH MARZEŃ
Stowarzyszenie ŹRÓDŁO
Warszawskie Towarzystwo Pomocy Lekarskiej i Opieki nad Psychicznie i Nerwowo Chorymi
Stowarzyszenie PIĘKNE ANIOŁY


TEMATY
REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMABp
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAick
REKLAMAAutoblask
REKLAMAdom
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2526 sekundy