REKLAMABlu2

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 maja 2017, 18:10 komentarzy 15

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława.)

Nie ma cienia przesady w stwierdzeniu, że "dzika" plaża w Iławie pękała dzisiaj w szwach. To właśnie tam prawdziwe tłumy iławian i gości śledziły podniebne popisy pilotów i grup akrobacyjnych. Równie widowiskowo było w mniej formalnych punktach obserwacyjnych. Widzowie zgromadzili się również po drugiej stronie jeziora, w Porcie Iława, na „prawdziwce” i Skwerze Żeromskiego.

Za nami Lotnicza Majówka, pierwsze tego typu wydarzenie w mieście nad Jeziorakiem. Nad taflą najdłuższego polskiego jeziora piloci i ich maszyny wznosili się dzisiaj na wyżyny swoich możliwości, by zaserwować publiczności niezapomniane wrażenia. Najbardziej widowiskowe triki publiczność nagradzała gromkimi brawami.

Widzom w spektakularnych programach zaprezentowali się zarówno piloci cywilni, jak i wojskowi z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Na niebie nad Iławą można było obserwować pokazy akrobacji lotniczej w wykonaniu solistów i grup akrobacyjnych, w tym m.in. grupy Biało-Czerwone Iskry.

Ponadto na wszystkich chętnych czekał szereg atrakcji towarzyszących. Na placu przed Grand Hotelem Tiffi dużym zainteresowaniem cieszyła się interaktywna wystawa sprzętu wojskowego, a po drodze na "dziką" oglądać można było wystawę modeli samolotów. Z kolei w Porcie Iława uczestnicy warsztatów pod nazwą "LEGO Inspiracje Lotnicze" sami konstruowali własne modele, korzystając oczywiście z kultowych klocków.

W zorganizowanym w Grand Hotelu Tiffi sztabie organizacyjnym Lotniczej Majówki spotkaliśmy zastępczynię burmistrza Ewę Junkier, która ze strony Urzędu Miasta w Iławie nadzorowała to wielkie przedsięwzięcie. Cieszyła się ona z ogromnej frekwencji, jaką zarówno wśród mieszkańców, jak i gości cieszyło się wydarzenie. Zdradziła też, że już snuje plany dotyczące kolejnego widowiskowego święta lotnictwa w naszym mieście w przyszłym roku.

Fot. Info Iława.

1

2

3

4

5

6

REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2883 sekundy