Loading
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
Środa
26 Lipca 2017
UWAGA |
Masz sprawę, temat, problem? - Napisz do nas: kontakt@infoilawa.pl
Nasz e-mail - kontakt@infoilawa.pl
Jesteś świadkiem zdarzenia? - Daj nam znać: kontakt@infoilawa.pl

Iława odleciała! Za nami spektakularne podniebne show [FOTORELACJA]

Fot. Info Iława. Fot. Info Iława.

Nie ma cienia przesady w stwierdzeniu, że "dzika" plaża w Iławie pękała dzisiaj w szwach. To właśnie tam prawdziwe tłumy iławian i gości śledziły podniebne popisy pilotów i grup akrobacyjnych. Równie widowiskowo było w mniej formalnych punktach obserwacyjnych. Widzowie zgromadzili się również po drugiej stronie jeziora, w Porcie Iława, na „prawdziwce” i Skwerze Żeromskiego.

Za nami Lotnicza Majówka, pierwsze tego typu wydarzenie w mieście nad Jeziorakiem. Nad taflą najdłuższego polskiego jeziora piloci i ich maszyny wznosili się dzisiaj na wyżyny swoich możliwości, by zaserwować publiczności niezapomniane wrażenia. Najbardziej widowiskowe triki publiczność nagradzała gromkimi brawami.

Widzom w spektakularnych programach zaprezentowali się zarówno piloci cywilni, jak i wojskowi z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Na niebie nad Iławą można było obserwować pokazy akrobacji lotniczej w wykonaniu solistów i grup akrobacyjnych, w tym m.in. grupy Biało-Czerwone Iskry.

Ponadto na wszystkich chętnych czekał szereg atrakcji towarzyszących. Na placu przed Grand Hotelem Tiffi dużym zainteresowaniem cieszyła się interaktywna wystawa sprzętu wojskowego, a po drodze na "dziką" oglądać można było wystawę modeli samolotów. Z kolei w Porcie Iława uczestnicy warsztatów pod nazwą "LEGO Inspiracje Lotnicze" sami konstruowali własne modele, korzystając oczywiście z kultowych klocków.

W zorganizowanym w Grand Hotelu Tiffi sztabie organizacyjnym Lotniczej Majówki spotkaliśmy zastępczynię burmistrza Ewę Junkier, która ze strony Urzędu Miasta w Iławie nadzorowała to wielkie przedsięwzięcie. Cieszyła się ona z ogromnej frekwencji, jaką zarówno wśród mieszkańców, jak i gości cieszyło się wydarzenie. Zdradziła też, że już snuje plany dotyczące kolejnego widowiskowego święta lotnictwa w naszym mieście w przyszłym roku.

Fot. Info Iława.

1

2

3

4

5

6

Ostatnio zmienianysobota, 13 maj 2017 18:10

15 komentarzy

 • Myśliwy
  Myśliwy poniedziałek, 15, maj 2017 14:35 Link do komentarza

  Zatem widzicie czego ludzie oczekują. nie reb-eski ani tarki, ani innej lipy typu hip hop, a pokazu siły w powietrzu. Ludzie lubią lotnictwo i wojsko szczególnie młodzież. Ja już im mówię co za rok należy zrobić. Skoki spadochronowe wojskowe i cywilne, zrzuty sprzętu z powietrza, popisy śmigłowców typu Apacz. Powinien spaść Grom na spadochronach i odbić starostwo, oczyszczając z PO.

 • asdasdasds
  asdasdasds poniedziałek, 15, maj 2017 09:42 Link do komentarza

  szkoda tylko ze mimo wielu toalet ustawionych rodzice chodzili z dziećmi, by te oddały mocz nad jezioro albo w trawę... i to rpzy ochroniarzach, którzy to widzieli i nie reagowali...

 • ilawianka
  ilawianka poniedziałek, 15, maj 2017 05:21 Link do komentarza

  pierwszy raz byłam dumna z Iławy, że zorganizowała coś tak ciekawego. Brawo dla organizatorów!

 • Darek
  Darek niedziela, 14, maj 2017 19:38 Link do komentarza

  Super ...brawo dla organizatorów. .

 • Tomi
  Tomi niedziela, 14, maj 2017 16:39 Link do komentarza

  Impreza naprawdę udana,ludzi było full,pogoda również dopisała,nawet było za gorąco.Minusami były tylko moim zdaniem:za mało stoisk z frytkami i kiełbaskami,tworzyły sie duże kolejki a upał powodował nerwówkę przez to u ludzi.Drugim minusem to były niby dodatkowe ,bezpłatne autobusy miejskie a nie było na przystankach wypisane o której będą jeździć,ale rozumiem że te dwa minusiki w przyszłości da się wyeliminować...

 • Natasza Miansarowa
  Natasza Miansarowa niedziela, 14, maj 2017 15:46 Link do komentarza

  czy wiecie ile pali taki MIG-29 na minute lotu w szpicy? Skolko stoit dzienieg?

 • obiektywny
  obiektywny niedziela, 14, maj 2017 11:01 Link do komentarza

  Organizatorów było trzech,każdy w swoim zakresie,Centrum Sportu zadbało o odpowiednie dokumenty na imprezę na ich terenie,Urząd Miasta o promocję, ICK program artystyczny i odpowiedniej mocy nagłośnienie ,żebyś mógł słyszeć komentatora lotów.Jak widzisz jest to wspólne przedsięwzięcie i tak powinno być.Pani Junkier może snuć plany na przyszły rok,ale pieniądze musi dać na to burmistrz Źyliński.

 • Kasia
  Kasia niedziela, 14, maj 2017 10:38 Link do komentarza

  Super w końcu zadziało się coś w Iławie i to z jakim przytupem BRAWO ORGANIZATORZY

 • klocek
  klocek niedziela, 14, maj 2017 09:50 Link do komentarza

  Organizatorem był raczej wydział składania Klocków Lego z Urzędu Miasta.

 • pyk
  pyk niedziela, 14, maj 2017 08:06 Link do komentarza

  AniaC czemu wspominasz Tomasza Woźniaka i ICK jak to nie ta instytucja i nie ten człowiek organizowali to wydarzenie. ICK postawiło podesty przy Tiffi i zrobiło program artystyczny. Głównym organizatorem tego wydarzenia było Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.