REKLAMAMozart2
REKLAMABlu2

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. )

Mieszkańcy Gałdowa i wielu innych miejscowości z terenu gminy Iława spotkali się dzisiaj na boisku sportowym przy tutejszej szkole podstawowej, by wspólnie świętować doroczne Dni Rodziny, które w tym roku obchodzone są pod hasłem "Miłość w rodzinie nigdy nie zginie". W gminie Iława święto tradycyjnych rodzinnych wartości połączono z obchodami Dnia Strażaka.

Jak podkreślał, otwierając imprezę, wójt Krzysztof Harmaciński, Dni Rodziny to wydarzenie, które już na stałe wpisało się do kalendarza plenerowych imprez gminy Iława. Tradycją stało się też, że gospodarzem wydarzenia jest Gałdowo.

Dzisiejsza, 18. edycja pikniku rozpoczęła się od części oficjalnej. Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej wręczono okolicznościowe odznaczenia, głos zabrali zaproszeni goście. Radna sejmiku województwa Bernadeta Hordejuk podkreślała, że to w rodzinie, najważniejszej komórce życia społecznego, uczymy się tolerancji i budujemy system wartości. Z kolei Starosta Iławski Marek Polański zwrócił uwagę na ważną dla lokalnych społeczności pracę ochotników. Strażak to nie jest zwykły człowiek, strażak to człowiek, który może nam uratować życie - mówił starosta. Zarówno druhom OSP, jak i wszystkim mieszkańcom życzenia udanej zabawy do późna przekazał przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski.

Scenę przekazano następnie artystom. Publiczności zaprezentowali się uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej w Gałdowie, którzy pod opieką swoich nauczycieli przygotowali programy muzyczne i taneczne. Oklaskami widzowie nagradzali też laureatów konkursów plastycznego oraz poetyckiego, których rozstrzygnięcie było częścią dzisiejszego pikniku.

Na boisku przy szkole nie brakuje atrakcji towarzyszących, w tym atrakcyjnego, nieodpłatnego placu zabaw dla najmłodszych, kiermaszu rękodzieła, czy konnych przejażdżek. Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich oraz rodzice uczniów tutejszej szkoły zadbali o to, by nie zabrakło pyszności.

Impreza potrwa do wieczora. Na godzinę 16:30 zaplanowano koncert muzycznej gwiazdy wydarzenia, zespołu Covertime z Olsztyna, a po tym występie rozpocznie się rodzinna dyskoteka pod chmurką.

Fot. Info Iława.

Część pierwsza

Część druga

REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2377 sekundy