REKLAMAImage

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum WOPR Iława, zdjęcie ilustracyjne. )

Wczoraj późnym popołudniem ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Policja interweniowali na wyspie Bukowiec na Jezioraku. Powodem było nagłe zatrzymanie krążenia u przybywającego tam starszego mężczyzny. Pomimo prowadzonej z dużym zaangażowaniem akcji niestety nie udało się go uratować.

Zgłoszenie wpłynęło do ratowników w poniedziałek 15 maja około godziny 18:00. Dotyczyło prawdopodobnego zatrzymaniu krążenia u starszego mężczyzny na wyspie Bukowiec.

- Na miejsce zdarzenia, zadysponowano jednostkę N-101, wraz z ratownikami - poinformował Michał Świniarski z oddziału WOPR w Iławie. - Po dotarciu na miejsce zdarzenia, resuscytację prowadzili świadkowie. Ratownicy przejęli poszkodowanego, u którego stwierdzono brak czynności życiowych. Rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową. Do ratowników dołączył zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, z którym dalej prowadzono resuscytację. Długotrwałe działania oraz przybycie kolejnego Zespołu Ratownictwa Medycznego nie przyniosły skutku. Lekarz stwierdził zgon. Ciało mężczyzny przekazano Policji. Jednostka powróciła do bazy o 20:30.

Jak informuje mł. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie, zmarły mężczyzna był turystą, miał ponad 70 lat.

REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2816 sekundy