REKLAMAMozart2
REKLAMAsklep

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. PTTK Oddział w Iławie.)

"Królowa powiatu iławskiego" - rzeka Iławka, ma wielu przyjaciół. W minioną sobotę, 13 maja, gdy w Iławie można było śledzić wielkie lotnicze widowisko, grupa około 20 osób spędzała czas w bardziej kameralnych okolicznościach, biorąc udział w ekologicznej akcji wiosennego sprzątania rzeki zainicjowanej przez działający przy iławskim oddziale PTTK Klub Kolejowy “Carpe Diem”.

W Dziarnach, gdzie przy wyremontowanym niedawno moście zwodowano kajaki, stawili się stali bywalcy ekologicznych akcji, ale i kilka nowych osób, w tym także mieszkańcy Nowego Miasta Lubawskiego.

Do uprzątnięcia tym razem wybrano odcinek Iławki od Dziarn przez Dziarnówek do jej wpływu do Drwęcy, a także odcinek samej Drwęcy do miejscowości Rodzone.

- Z przyjemnością musimy stwierdzić, że “królowa powiatu iławskiego", rzeka Iławka, jest na odcinku Dziarny-Borek, aż do wpływu do rzeki Drwęcy bardzo czysta i urokliwa, czego niestety nie można powiedzieć o okolicach samej Iławy i otoczenia ogrodów działkowych, przy których przepływa Iławka - podsumowuje Krzysztof Truszczyński, prezes iławskiego oddziału PTTK.

Po wspólnej pracy uczestnicy akcji wzięli udział w jej podsumowaniu i integracyjnym pikniku z ogniskiem.

- Dziękujemy wszystkim przybyłym uczestnikom za zaangażowanie, za to, że mimo tylu innych atrakcji zechcieli oni uczestniczyć w naszej akcji i zrobić coś pożytecznego dla ogółu społeczeństwa i naszej “małej ojczyzny”, jaką jest powiat iławski - dodaje Krzysztof Truszczyński.

Każdego z uczestników obdarowano drobnymi gadżetami przekazanymi przez Starostwo Powiatowe w Iławie, Urząd Miasta w Iławie i Urząd Gminy w Iławie.

Fot. PTTK Oddział w Iławie.

REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3788 sekundy