REKLAMAzielona aleja

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 maja 2017, 04:53 komentarzy 3

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Michał Klepacki.)

Eliptyczny placyk z fontanną, centralny punkt przebudowanego właśnie skweru przy ulicy Królowej Jadwigi w Iławie, zalała woda. "Co to za bubel? Miała być fontanna, a mamy basen odkryty za prawie milion złotych" - pisze nasz czytelnik. Jak jednak sprawdziliśmy w iławskim ratuszu, mała sadzawka to raczej skutek prozaicznego niedopatrzenia, którego w przyszłości na pewno można będzie uniknąć.

O tym, że na placu z nową fontanną, który formalnie jest jeszcze zamknięty i nie został oddany do użytku, wody jest trochę za dużo, poinformował nas czytelnik. Okazało się, że pracownikom Urzędu Miasta w Iławie problem jest już znany.

- To tylko drobna awaria, absolutnie nie ujawnia ona żadnych braków w sposobie zaprojektowania czy wykonania inwestycji - powiedział nam Roman Radtke, kierownik wydziału inwestycji w iławskim ratuszu, dalej wyjaśniając, że nadmiar wody jest skutkiem zapchania się filtrów (tu z kolei przyczyna to intensywne pylenie drzew), a wykonawca, po przeprowadzeniu testów, niepotrzebnie pozostawił fontannę włączoną. - Po przekazaniu fontanny do użytkowania będą się nią opiekować pracownicy Wydziału Bieżącego Utrzymania we współpracy z Iławskimi Wodociągami, a filtry będą regularnie czyszczone, co pozwoli uniknąć ich zapychania się.

Problem, który dzisiaj doprowadził do zalania placyku, ma zostać usunięty w ciągu najbliższej godziny.  

Otwarcie przebudowanego skweru i przekazanie nowej inwestycji do użytkowania mieszkańcom nastąpi najprawdopodobniej już w czerwcu. Trwają jeszcze bowiem formalności - Urząd Miasta w Iławie czeka na wydanie przez Powiatowy inspektorat Nadzoru Budowlanego zgody na użytkowanie obiektu.

REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2445 sekundy