REKLAMAMozart2
REKLAMADPK

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Zdjęcie z ostatniej nocy. Nowe lądowisko na dachu Powiatowego Szpitala w Iławie wykorzystano w celu realizacji programu szkoleni)

Iławian, zwłaszcza tych mieszkających w pobliżu szpitala, zaniepokoiły wczoraj późnym wieczorem śmigłowce, które według doniesień obserwatorów lądowały tam jeden po drugim. "Ląduje helikopter za helikopterem, czy stało się coś poważnego?" - zapytał jeden z naszych czytelników. "Czy był jakiś wypadek, bo już drugi helikopter ląduje w szpitalu?" - dociekała kolejna osoba. "Chyba transportują chorych" - uznał inny mieszkaniec. Sprawa szybko się wyjaśniła i na szczęście nie chodziło o poważne zdarzenie, w którym ktoś miałby ucierpieć.

Wieczorne lądowania, które zaobserwowali nasi czytelnicy, miały charakter ćwiczebny.

- Było to szkolenie dla naszych nowych pilotów, którzy w ramach zapoznania się ze środowiskiem pracy muszą wykonać szereg ćwiczebnych lądowań zarówno w dzień, jak i w nocy, na różnych obiektach - wyjaśniła Justyna Sochacka, rzecznik prasowy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. - Jednym z lądowisk wykorzystanych w tym celu było wczoraj lądowisko na dachu Powiatowego Szpitala w Iławie.

Jak dodaje rzecznika, takie szkolenie, jakie można było obserwować w naszym mieście wczoraj, może się jeszcze powtórzyć. Tylko nocą nowi piloci przyjęci do LPR muszą bowiem wylatać 15 godzin, zanim na pokład pilotowanego przez nich śmigłowca będzie można zabrać pacjenta.

REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAick4
REKLAMArestauracja
REKLAMAIowa
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3577 sekundy