Loading
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Środa
26 Lipca 2017
UWAGA |
Masz sprawę, temat, problem? - Napisz do nas: kontakt@infoilawa.pl
Nasz e-mail - kontakt@infoilawa.pl
Jesteś świadkiem zdarzenia? - Daj nam znać: kontakt@infoilawa.pl

Nie miał jak wrócić do domu, więc ryzykował życiem

Zdjęcie ilustracyjne. Zdjęcie ilustracyjne.

Doświadczeni kierowcy wiedzą, że pieszego, który po zmierzchu porusza się drogą bez odblasków, czasem widać dosłownie w ostatniej chwili, zwłaszcza jeśli w tym samym momencie z naprzeciwka świecą reflektory innego nadjeżdżającego pojazdu. Dlatego nocna piesza wędrówka drogą bez elementów odblaskowych to narażanie się na utratę życia i zdrowia. Właśnie za takie wykroczenie konsekwencje poniesie 55-letni mężczyzna.

Wczoraj przed północą do oficera dyżurnego iławskiej Policji zadzwonił mężczyzna, który poinformował o znajdującym się na stacji benzynowej, nietrzeźwym mężczyźnie, który nie ma jak wrócić do domu. Funkcjonariusze pojechali na miejsce. W trakcie dojazdu do stacji zauważyli idącego lewą stroną drogi mężczyznę, który nie posiadał elementów odblaskowych. Funkcjonariusze zatrzymali się. Okazało się, że był to 55-latek, którego dotyczyło zgłoszenie świadka. Ze względu na stan nietrzeźwości mężczyzny oraz zagrożenie, jakie stwarzał w ruchu drogowym, policjanci zawieźli go do domu. 55-latek nie uniknie konsekwencji za popełnione wykroczenie.


Pamiętajmy!

Odblaski to jeden z najtańszych, najprostszych, a zarazem najłatwiejszych w zastosowaniu sposobów na zwiększenie swojego bezpieczeństwa. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców. Wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Warto pamiętać, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast pieszy mający na sobie elementy odblaskowe staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Przypominamy, że w myśl przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblaski umieszczone w widocznym miejscu dla innych użytkowników ruchu. Za brak elementów odblaskowych grozi mandat do 100 złotych.

Ostatnio zmienianyśroda, 17 maj 2017 11:03

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.