REKLAMAMozart2
REKLAMATYP 1 - IPB

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Zdjęcie ilustracyjne. )

Doświadczeni kierowcy wiedzą, że pieszego, który po zmierzchu porusza się drogą bez odblasków, czasem widać dosłownie w ostatniej chwili, zwłaszcza jeśli w tym samym momencie z naprzeciwka świecą reflektory innego nadjeżdżającego pojazdu. Dlatego nocna piesza wędrówka drogą bez elementów odblaskowych to narażanie się na utratę życia i zdrowia. Właśnie za takie wykroczenie konsekwencje poniesie 55-letni mężczyzna.

Wczoraj przed północą do oficera dyżurnego iławskiej Policji zadzwonił mężczyzna, który poinformował o znajdującym się na stacji benzynowej, nietrzeźwym mężczyźnie, który nie ma jak wrócić do domu. Funkcjonariusze pojechali na miejsce. W trakcie dojazdu do stacji zauważyli idącego lewą stroną drogi mężczyznę, który nie posiadał elementów odblaskowych. Funkcjonariusze zatrzymali się. Okazało się, że był to 55-latek, którego dotyczyło zgłoszenie świadka. Ze względu na stan nietrzeźwości mężczyzny oraz zagrożenie, jakie stwarzał w ruchu drogowym, policjanci zawieźli go do domu. 55-latek nie uniknie konsekwencji za popełnione wykroczenie.

Pamiętajmy!

Odblaski to jeden z najtańszych, najprostszych, a zarazem najłatwiejszych w zastosowaniu sposobów na zwiększenie swojego bezpieczeństwa. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców. Wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Warto pamiętać, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast pieszy mający na sobie elementy odblaskowe staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Przypominamy, że w myśl przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblaski umieszczone w widocznym miejscu dla innych użytkowników ruchu. Za brak elementów odblaskowych grozi mandat do 100 złotych.

TEMATY na sygnale
REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAick
REKLAMArestauracja
REKLAMAAutoblask
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2107 sekundy