Loading
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
Środa
26 Lipca 2017
UWAGA |
Masz sprawę, temat, problem? - Napisz do nas: kontakt@infoilawa.pl
Nasz e-mail - kontakt@infoilawa.pl
Jesteś świadkiem zdarzenia? - Daj nam znać: kontakt@infoilawa.pl

"Nie jesteśmy cieniasami". Parlamentarzyści PO gościli w Iławie [RELACJA, ZDJĘCIA]

Fot. Info Iława. Fot. Info Iława.

Polityka największej partii opozycyjnej wobec przyjmowania przez Polskę uchodźców, zarzuty dotyczące niskiej jakości przywództwa w Platformie Obywatelskiej i brak silnej pozycji przedstawicieli młodszego pokolenia w tej partii - to główne tematy, o których dyskutowano podczas spotkania z parlamentarzystami PO w naszym mieście. Z zaproszenia do tego, by w środowe popołudnie w auli Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Iławie porozmawiać o wielkiej polityce, skorzystało około 50 osób.

Byli to głównie zwolennicy i sympatycy Platformy. Gości spotkania powitał i dyskusję moderował szef powiatowych struktur PO Maciej Rygielski.

Rozmowę o budzącym duże zainteresowanie społeczne temacie przyjmowania przez nasz kraj uchodźców otworzyła radna miejska Elżbieta Prasek. Zwróciła ona uwagę na niekonsekwencję w wypowiedziach na ten temat przewodniczącego partii Grzegorza Schetyny. Stanowisko największej obecnie partii opozycyjnej jednoznacznie wyłożyła Małgorzata Kidawa-Błońska, posłanka PO, która w towarzystwie czterech innych polityków PO: Marka Hoka, Leszka Ruszczyka, Antoniego Mężydło oraz Artura Dunina, odwiedziła wczoraj nasze miasto. Kidawa-Błońska tłumaczyła, że trzeba respektować zobowiązania podjęte w sprawie uchodźców przez poprzedni rząd Ewy Kopacz. Zastrzegła jednak, że należy skrupulatnie weryfikować tożsamość przyjmowanych osób i upewnić się, że rzeczywiście uciekają oni przed wojną oraz wyraziła opinię, że 7 tysięcy osób, o których mowa, to w skali całego kraju niewielka liczba, a mieszkańcom ogarniętej wojną Syrii należy okazać solidarność.

Aktywnie w spotkaniu uczestniczył także Jerzy Humięcki, sympatyk PO. On z kolei zarzucił Platformie, a dokładnie jej przewodniczącemu Grzegorzowi Schetynie, niską jakość przywództwa, mówił, że partii brakuje lidera z charyzmą, który byłby w stanie porwać tłumy. Humięcki krytycznie wypowiedział się też o gabinecie cieni PO, który w jego ocenie to raczej "gabinet cieniasów", którzy są niewidoczni w mediach. Szefa PO broniła Małgorzata Kidawa-Błońska - w jej ocenie relatywnie wysokie poparcie społeczne, jakim cieszy się obecnie partia, to zasługa m.in. przewodniczącego Schetyny. Także Antoni Mężydło stwierdził, że pozycja przewodniczącego jest niekwestionowana, a Schetyna jest świetnym organizatorem i ma wiele pomysłów. Mężydło przyznał, że Schetyna nie jest może najlepszym mówcą, ale to, jak stwierdził, umiejętność, której można się nauczyć. W odniesieniu do skuteczności wspomnianego gabinetu cieni posłanka Kidawa-Błońska powiedziała natomiast, że politycy nie mają wpływu na to, kto jest zapraszany do programów publicystycznych, a pracę partii i jej poszczególnych członków można śledzić na bieżąco na stronach Platformy oraz w mediach społecznościowych. Jak mówiła, nie zgadza się z tym, by był to gabinet cieniasów, raczej - gabinet nadziei.

Za sprawą Jerzego Humięckiego, a także innych uczestników spotkania, dla których ten wątek także okazał się ważny, dyskutowano też o potrzebie odmłodzenia Platformy. Goście nie do końca zgodzili się z tym, by w partii brakowało przedstawicieli młodszego pokolenia. Wskazano m.in. na aktywność Agnieszki Pomaski i Rafała Trzaskowskiego - innych parlamentarzystów tej samej partii, którzy ostatnio także gościli w naszym mieście. Zdaniem obecnych wczoraj na spotkaniu przedstawicieli PO takich osób jest w partii więcej.

Podczas spotkania wyraźnie wybrzmiała też zapowiedź ze strony polityków, że Platforma chce lepiej komunikować się ze społeczeństwem, więcej bezpośrednio rozmawiać z ludźmi i prezentować swoją pracę nie tylko w Warszawie, ale i w regionach. Parlamentarzyści przyznali, że tego mogło zabraknąć podczas rządów PO i być może m.in. dlatego wybory wygrał PiS.

Fot. Info Iława.

Ostatnio zmienianyczwartek, 18 maj 2017 08:08

5 komentarzy

 • Kopara
  Kopara piątek, 19, maj 2017 19:09 Link do komentarza

  hhoooo jakie poparcie w Iławie Platformy a jaka publika nic dodać nic ująć IŁAWA nie dla uchodźców

 • xyz
  xyz czwartek, 18, maj 2017 19:38 Link do komentarza

  Kidawa mówiła o 7 tys. uchodźców, w tym samym czasie Schetyna w Elblągu o kilkuset rocznie. PO niech się zdecyduje, kiedy mówi prawdę.

 • Człowiek
  Człowiek czwartek, 18, maj 2017 14:44 Link do komentarza

  Skarbnik Powiatu, Dyrektor ZS Lubawa, Przewodniczący Rady Powiatu, były burmistrz Iławy, zastępca wójta gminy... no śmietanka polityczna naszego padołu...

 • Rolnik szuka żony
  Rolnik szuka żony czwartek, 18, maj 2017 13:53 Link do komentarza

  Mieliśta swoja szansę dwie kadencje i guzik zrobiliśta - by zyło sie lepiej swojakom. Cieniasy (...)!!!

 • xgrzesio
  xgrzesio czwartek, 18, maj 2017 09:20 Link do komentarza

  Wielkiej widowni to raczej nie widać...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.