REKLAMAMozart2
REKLAMAImage

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum MKiDN.)

Były wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Żuchowski zdecydowanie wygrał rozpisany przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Związany z Polskim Stronnictwem Ludowym mieszkaniec Szałkowa pod Iławą ma przejąć stery w najważniejszej placówce muzealnej w naszym regionie na początku czerwca. Wynik procedury konkursowej nie jest zaskoczeniem: to właśnie byłego generalnego konserwatora zabytków wskazywano jako murowanego faworyta.

Swoje kandydatury w konkursie przedłożyły trzy osoby, a dwie z nich spełniły wymogi formalne i wzięły udział w przesłuchaniach przed jedenastoosobową komisją konkursową. Byli to obecna dyrektor Muzeum Warmii i Mazur Elżbieta Jelińska, która ubiegała się o kolejną kadencję, oraz właśnie Piotr Żuchowski. Na obecną szefową placówki oddano jeden głos, a na Żuchowskiego - dziewięć, jeden członek komisji wstrzymał się od głosu.

Jak skomentowała na łamach olsztyńskiej Gazety Wyborczej Wioletta Śląska-Zyśk, członkini gremium, Piotr Żuchowski przedstawił bardzo dobrą koncepcję funkcjonowania placówki do 2022 roku i potrafił przekonać członków komisji do swojej wizji zmian.

Rekomendację komisji konkursowej musi jeszcze zaakceptować zarząd województwa, to jednak, biorąc pod uwagę pozycję PSL-u w sejmiku, wydaje się jedynie formalnością. Kadencja dyrektora Muzeum Warmii i Mazur trwa pięć lat. Piotr Żuchowski zapowiedział złożenie mandatu radnego województwa.

TEMATY
REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2603 sekundy