REKLAMAMozart2
REKLAMAImage

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum własne. )

Nawet 8 lat pozbawienia wolności przewiduje kodeks karny za oszustwo. Właśnie z taką karą muszą liczyć się 20-latek i jego starszy kolega, którzy wspólnie próbowali wyłudzić 14 tysięcy złotych kredytu gotówkowego. Podstawą miało być zaświadczenie o zatrudnieniu, które jeden ze sprawców wystawił drugiemu.

Policjanci z wydziału kryminalnego iławskiej komendy pod nadzorem prokuratury prowadzili śledztwo przeciwko dwóm mężczyznom.

- Z ustaleń śledczych wynika, że sprawcy dla zysku chcieli zawrzeć umowę o przyznanie kredytu gotówkowego - mówi mł. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie. - Ich schemat działania wyglądał następująco: mężczyzna wystawiał zaświadczenie o zatrudnieniu swojemu znajomemu, który następnie miał zawrzeć umowę na kredyt gotówkowy. W ten sposób mężczyzna w kwestionariuszu osobowym podał nieprawdę o zatrudnieniu i osiąganych dochodach. Sprawcy w taki sposób chcieli wyłudzić 14 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze rozpytali zgłaszających i przesłuchali świadków. W toku prowadzonego postępowania ustalili, że sprawcami są 20-latek i jego starszy kolega. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów.

Obu grozi teraz kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

TEMATY na sygnale
REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3461 sekundy