REKLAMAsklep

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. KPP w Nowym Mieście Lubawskim.)

Mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie sam zgłosił potrzebę kontaktu z dzielnicowym. Gdy jednak mundurowi pojawili się w jego domu, 44-latek nie był gotowy na wizytę. Za wazonem z kwiatami funkcjonariusze zauważyli woreczek z zawartością, za którą mężczyźnie grozi teraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek nowomiejscy dzielnicowi podczas obchodu swojego rejonu służbowego pojechali do mieszkańca gminy, który wcześniej sam prosił o kontakt z funkcjonariuszem.

- W trakcie rozmowy z mężczyzną w jego domu policjanci zauważyli woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego - informuje Ludmiła Mroczkowska, oficer prasowy nowomiejskiej komendy Policji. - Woreczek leżał na stole za wazonem z kwiatami. Na pytanie funkcjonariuszy, co jest w środku tego woreczka, mężczyzna odpowiedział „moja trawa”.

Zabezpieczona „trawa” po przebadaniu narkotestem okazała się marihuaną. 44-latek został zatrzymany przez dzielnicowych do wyjaśnienia tej sprawy. Dziś policjanci przedstawili podejrzanemu zarzut posiadania środków odurzających, do którego 44-latek się przyznał.

W myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii:

1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 5.

3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

TEMATY na sygnale
REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2899 sekundy