REKLAMATYP 1 - IPB

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum klubu.)

Juniorki Zrywu Natalia Mejka i Kamila Sitnik zajęły dziewiąte miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej. W zawodach rozgrywanych w Częstochowie w dniach 25-26 lipca nasze zawodniczki w gronie szesnastu najlepszych zespołów w Polsce nie zdołały dotrzeć do strefy medalowej, ulegając siatkarkom z Wodzisławia Śląskiego i Pucka. Z kolei w turnieju finałowym mistrzostw Polski młodziczek, rozegranym w Konstancinie w dniach 22-23 lipca siatkarki Zrywu Wiktoria Stępień i Wiktoria Borszewska zajęły piąte miejsce. W meczu dającym awans do strefy medalowej nasze zawodniczki uległy 1:2 zespołowi ŁKS Łódź.

Dziewiąte miejsce to dla naszych utalentowanych juniorek, Natalii Mejki i Kamili Sitnik, rezultat poniżej możliwości.

- Był to jeden z najsłabszych występów tego zasłużonego zespołu w rozgrywkach młodzieżowych. Pomimo doświadczenia zdobytego podczas wcześniejszych udziałów w finałach mistrzostw Polski dziewczęta nie potrafiły znaleźć właściwego rytmu w grze i nie było atutów po naszej stronie. Przed dziewczętami jest jeszcze jedna szansa na dobry wynik, ale na to muszą poczekać do przyszłego sezonu - komentuje trener Mieczysław Pietroczuk.

Wiktoria Stępień i Wiktoria Borszewska w kategorii młodziczek uplasowały się natomiast na piątym miejscu.

- Na pewno liczyliśmy na lepszy rezultat, choć wiem, że awans do turnieju finałowego to w naszym przypadku był duży sukces - mówi Mieczysław Pietroczuk. - Dziewczęta bardzo dobrze i systematycznie w tym sezonie plażowym pracowały nad jak najlepszym przygotowaniem do finałowej batalii, jednak do pełnego sukcesu zabrakło troszeczkę szczęścia, umiejętności i doświadczenia. Z nadzieją przystąpimy do pracy w nowym sezonie i jestem pewien, że dziewczęta jeszcze przez wiele lat będą nam przynosić sukcesy i zaszczyty. Natomiast jako przewodniczący Wydziału Siatkówki Plażowej W-MZPS w Olsztynie jestem dumny ze wspaniałego sukcesu młodych siatkarek UKS-u Absolwent Sport-Club Olsztyn - Julii Orzoł i Aleksandry Chudzik, składam serdeczne gratulacje dziewczętom i trenerom Ani Chechłowskiej i Rafałowi Gnatowskiemu za zdobycie tytułu mistrza Polski.

WYNIKI TURNIEJU FINAŁOWEGO MISTRZOSTW POLSKI W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ JUNIOREK
Częstochowa, 25-26 lipca
1. Gierczyńska Julia / Jundziłł Patrycja - UKS Szamotulanin Szamotuły
2. Kłoda Martyna / Orlicka Magdalena - UKS SMS Łódź
3. Raba Wiktoria / Żołądek Kamila - UKS Tygrysy Strzelin
4. Antczak Weronika / Prządka Klaudia - UKS Środa Wlkp
5-6. Bilicka Dominika / Bogdanowicz Natalia - Budowlani Łódź
5-6. Ceynowa Agata / Paszke Julia - UKS Zatoka 95 Puck
7-8. Gaś Adrianna / Patek Aleksandra - UKS Mikrus Katowice
7-8. Bazan Aleksandra / Szajowska Natalia - VEGA Mosir Stalowa Wola
9-12. Przyradzka Marta / Laskowska Łucja - UKS Zatoka 95 Puck
9-12. Mejka Natalia / Sitnik Kamila - MKS Zryw-Volley Iława
9-12. Jachimowicz Martyna / Szymańska Katarzyna - MKS Zorza Wodzisław
9-12. Cholewa Martyna / Ciesielska Natalia - UKS Źródełko Katowice
13-16. Krawczyk Alina / Krawczyk Anna - MUKS Joker Świecie
13-16. Sobczak Martyna / Bandurowska Klaudia - UKS ARES Nowa Sól
13-16. Matczak Aneta / Cybulska Alicja
13-16. Żmijewska Katarzyna / Żmijewska Małgorzata - UKS Atena Warszawa

WYNIKI TURNIEJU FINAŁOWEGO MISTRZOSTW POLSKI W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ MŁODZICZEK
Konstancin, 22-23 lipca
1. Chudzik Aleksandra / Orzoł Julia - UKS Absolwent Sport-Club Olsztyn
2. Żmijewska Katarzyna / Żmijewska Małgorzata - UKS Atena Warszawa
3. Matysik Kornelia / Sobczak Julia - SPS Zbąszynek
4. Domańska Adrianna / Gliwa Julia - ŁKS Łódź
5-6. Stępień Wiktoria / Borszewska Wiktoria - MKS Zryw-Volley Iława
5-6. Laszczyk Oliwia / Marciniak Karina - ŁKS Łódź
7-8. Nowacka Patrycja / Skoczeń Kamila - MUKS Poprad SOS Stary Sącz
7-8. Andrychowicz Wiktoria / Kamerka Julia - KATS Alpat Gdynia
9-12. Jopek Weronika / Tobiasz Dominika - MUKS Poprad SOS Stary Sącz
9-12. Makulus Wiktoria / Raplewicz Natalia - MLKS Foto "Ola" Ostróda
9-12. Rajek Weronika / Stolarska Joanna - SPS Politechnika Częstochowska
9-12. Polakowska Małgorzata / Sperlich Wiktoria - UKS Trójka Mikołów
13-16. Kołakowska Wiktoria / Leoniak Martyna – UKS Atena Warszawa
13-16. Rakowska Michalina / Szymaniak Karina - UKS Olimp Września
13-16. Podobińska Marianna / Wnuk Wiktoria - KS Energetyk Poznań
13-16. Baranowska Julia / Warpińska Weronika - UKS ZSMS Poznań

Fot. Archiwum klubu.

Turniej juniorek.

Turniej młodziczek.

REKLAMAszkoła ciechanow

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKacze bagno
REKLAMAAutoblask
REKLAMAnotus2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2905 sekundy