(W tym sezonie zadebiutuje w barwach Wikielca Piotr Wypniewski - zdobywca bramki w Brodnicy.)

To był już ostatni mecz kontrolny Rolimpexu GKS-u Wikielec. W Brodnicy podopieczni trenera Wojciecha Tarnowskiego zagrali z miejscową Spartą, remisując 1:1.

Początek meczu był w wykonaniu zespołu z Wikielca dość słaby. Już w 7 minucie po błędzie obrony GKS-u gospodarze wyszli na prowadzenie. W 29 minucie do wyrównania doprowadził Piotr Wypniewski - nowy zawodnik Wikielca.

W drugiej części spotkania trener dokonał kilku zmian. Nie przełożyły się one jednak na kolejne bramki, choć jedną wybitną sytuację bramkową miał Adrian Płoski, który po bardzo dokładnym podaniu od Kamila Tomczyka strzelał z pięciu metrów, jednak nie zdołał pokonać bramkarza gospodarzy.

Po piłkarzach widać już było trudy wymagających treningów i szeregu meczów kontrolnych. Jak przyznał trener Wojciech Tarnowski, obecnie zespół musi skoncentrować się na złapaniu odpowiedniej formy i świeżości. Pierwszy mecz mistrzowski w III lidze już w przyszły weekend - w niedzielę 6 sierpnia o godzinie 17:00 na własnym obiekcie Wikielec zagra z Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie.

Rolimpex GKS Wikielec: Malanowski, Sagan, Koprucki, Kacperek, Mateusz Jajkowski, Piórkowski, Zasuwa, Nowiński, Chiliński, Wypniewski, Smyt. Zagrali także: Szymon Jajkowski, Tomczyk, Płoski, Kolcz, Zakrzewski, Sikora.

Sparta Brodnica – Rolimpex GKS Wikielec 1:1 (1:1)

Gol dla Wikielca - Piotr Wypniewski (29 min.)