REKLAMAMozart2
REKLAMAEscape Room

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 lipca 2017, 07:38 komentarzy 2

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. GOK w Lasecznie.)

Niezwykle barwne niedzielne popołudnie spędzili w Szałkowie mieszkańcy gminy Iława i goście. 30 lipca obchodzono tutaj Jubileuszowy Festiwal Folklorystyczny "Spotkania z Folklorem". Impreza liczy sobie już dwie dekady i niezmiennie cieszy się zainteresowaniem zarówno ze strony widowni, jak i zespołów - zarówno tych lokalnych, jak i z regionu, które na festiwalowej scenie prezentują publiczności swój dorobek.

Jubileuszowy festiwal poprzedziły sobotnie otwarte warsztaty wokalno-taneczne pod hasłem "Na ludową nutkę". Pod okiem profesjonalnego choreografa chętnie ćwiczyli najmłodsi miłośnicy folkloru - dzieci i młodzież.

W niedzielę XX Festiwal Folklorystyczny "Spotkania z Folklorem" zainaugurowano uroczystym polonezem. Następnie widzów zaproszono na przegląd kapel i zespołów ludowych. Nie brakowało grup lokalnych i tych reprezentujących inne części naszego regionu, w tym zespołów Gosposie, Morawa, Dybzaki, Ostródzianie, Dzieci Ziemi Iławskiej, Pomerania, Anibabki, Kalina, Lipka, Szuwary, Pasłęczanie i Sami Swoi. Był też gość festiwalu z Estonii - Margit z przyjaciółmi. Później w charakterze gwiazdy wieczoru zgromadzonej publiczności zaprezentował się zespół tańca ludowego Perła Warmii z Lidzbarka Warmińskiego. Program wydarzenia uzupełniły ponadto atrakcje towarzyszące: kramy z rękodziełem, swojskie jadło, kiermasz ciast, gry i zabawy oraz park zabaw dla dzieci. Jak przystało na jubileusz, organizatorzy częstowali też okazałym tortem.

Fot. GOK w Lasecznie.

Część pierwsza

Część druga

REKLAMAszkoła ciechanow

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMABp
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAick
REKLAMAMartex
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.262 sekundy