(Fot. Info Iława. )

Osa Ząbrowo i Jeziorak Iława – te dwa lokalne zespoły stanęły dzisiaj naprzeciwko siebie w rozegranym na stadionie w Iławie meczu pierwszej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. Przygodę z tymi rozgrywkami kontynuował będzie zespół grającego trenera Wojciecha Figurskiego, który rozstrzygnął spotkanie na swoją korzyść, zasłużenie wygrywając 3:1.

Pierwsza połowa meczu to przewaga Jezioraka, który wypracował więcej sytuacji strzeleckich i stwarzał pod bramką rywala większe zagrożenie. Trzy dogodne sytuacje, by wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, miał Wojciech Figurski, ale trenerowi Jezioraka zabrakło skuteczności i precyzji. Z kolei Osa umiejętnie się broniła, a piłkarze zespołu z Iławy nie umieli znaleźć na to skutecznej recepty.

Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie. W 48. minucie na listę strzelców dla Jezioraka wpisał się Wojciech Figurski, później podwyższyli Łukasz Suchocki i Daniel Madej. Osa odpowiedziała jednym trafieniem i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Jezioraka 3:1. Drużyna czeka teraz na losowanie, które rozstrzygnie, z kim zmierzy się w kolejnym meczu WPP.

W innym rozegranym dzisiaj meczu pierwszej rundy Unia Susz pokonała Czarnych Rudzienice 5:1.

Osa Ząbrowo – Jeziorak Iława (mecz z przyczyn technicznych rozegrany w Iławie) 1:3 (0:0)

SKŁADY

Osa Ząbrowo: Piotr Gałecki (BR), Michał Szczypiński (K), Tomasz Konopka, Damian Czarnowski, Cezary Dedek, Kamil Kozłowski, Sebastian Marciniak, Maciej Nakonieczny, Dominik Zakrzewski, Mariusz Wenderski, Adam Harmaciński. Rezerwowi: Karol Chodowiec (BR), Łukasz Rodak, Przemysław Bieluch, Grzegorz Rodak, Kamil Solecki, Łukasz Olszewski. Trener: Krzysztof Furmański. Kierownik drużyny: Iwona Aniszczyk.

Jeziorak Iława: Kamil Jędrzejewski (BR), Daniel Madej (K), Aleksander Krajewski, Dawid Kowalski, Tomasz Kaszlewicz, Michał Foj, Paweł Burny, Łukasz Suchocki, Wojciech Figurski, Radosław Galas, Rafał Kuchnik. Rezerwowi: Dawid Mazurowski (BR), Jakub Słomski, Kordian Wantowski, Łukasz Święty, Remigiusz Parulis, Mateusz Liedtke. Trener: Wojciech Figurski. Kierownik drużyny: Leszek Dudkiewicz.