GKS Wikielec rozegrał dzisiaj swój pierwszy w sezonie mecz w III lidze. W inauguracyjnym spotkaniu gospodarze musieli uznać wyższość zespołu gości, ulegając Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie 1:2. Widowisko oglądało około 650 kibiców, zarówno lokalnych, jak i przyjezdnych z Nowego Miasta Lubawskiego.

Podopieczni trenera Wojciecha Tarnowskiego dobrze weszli w mecz i dość szybko, w 14 minucie, wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Kamila Smyta. Dość długo to oni dyktowali warunki gry i mieli dwie kolejne doskonałe okazje bramkowe. Niestety zabrakło skuteczności, a zamiast gospodarzy celnie trafiali goście. Tuż przed przerwą, po źle rozegranym przez zawodników Wikielca rzucie z autu, padła pierwsza bramka dla Finishparkietu i zespoły zakończyły pierwszą połowę remisem 1:1.

W drugiej odsłonie goście z Nowego Miasta Lubawskiego znacznie poprawili grę w obronie. Wikielcowi było znacznie trudniej o tworzenie sytuacji pod bramką rywala. O losie spotkania zadecydowała bramka, która padła w 74 minucie. Swój zespół na prowadzenie wyprowadził zawodnik Drwęcy Maciej Koziara.

Rolimpex GKS Wikielec – Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 1:2 (1:1)

Rolimpex GKS Wikielec: Jacek Malanowski (BR), Piotr Kacperek, Remigiusz Sobociński, Arkadiusz Koprucki, Kamil Smyt, Daniel Chiliński, Cezary Nowiński, Paweł Sagan, Borys Piórkowski, Mateusz Jajkowski, Paweł Łukasik. Rezerwowi: Krystian Lewandowski, Adrian Płoski, Kamil Tomczyk, Piotr Wypniewski, Adrian Zasuwa, Kacper Zakrzewski, Szymon Jajkowski.

Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie: Daniel Niżnik (BR), Bartosz Zakrzewski, Bartosz Dyszy, Marcin Kajca, Maciej Koziara, Patryk Miarka, Arkadiusz Kuciński, Paweł Kowalczyk, Sebastian Zajączkowski, Przemysław Jurków, Paweł Olszewski. Rezerwowi: Dawid Zięba, Patryk Klofik, Artur Marcfeld, Błażej Radomski, Bartosz Długosz, Szymon Wenta, Patryk Czarnota.

1:0 – Kamil Smyt (14’)

1:1 – Marcin Kajca (44’)

1:2 – Maciej Koziara (74’)