REKLAMAEscape Room

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Ulica Lipowy Dwór. Na jej długim odcinku piesi zmuszeni są chodzić jezdnią.)

Mieszkańcy ulicy Lipowy Dwór i inne osoby zainteresowane starają się o poprawę bezpieczeństwa pieszych w tym miejscu. Sytuację poprawiłaby budowa chodnika, a do czasu realizacji takiej inwestycji - także wprowadzenie ograniczenia prędkości. Procedury administracyjne trwają, ale starania mieszkańców są skuteczne: samorządy deklarują przychylność i obiecują współpracę.

Mieszkańcom zależy na budowie chodnika na ulicy Lipowy Dwór od miejsca, gdzie obecnie się on kończy do ogrodów działkowych. Obecnie, przy braku chodnika, odcinek ten trzeba pokonać, idąc jezdnią. Wśród pieszych nie brakuje dzieci, a mieszkańcy obawiają się o bezpieczeństwo swoje i swoich pociech. Stąd ich starania o to, by powstał chodnik. O szczegółach podjętych działań informuje za naszym pośrednictwem zaangażowana w tę sprawę Sylwia Abramowska.

W czerwcu zaapelowaliśmy do władz powiatu iławskiego o uwzględnienie w planach inwestycyjnych oraz możliwie szybkie wykonanie pobocza w formie chodnika dla pieszych przy ulicy Lipowy Dwór, będącej fragmentem drogi powiatowej Nr 26226. Kierowała nami przede wszystkim troska o bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci. Pod argumentami o poprawie standardów jakości i bezpieczeństwa ww. drogi powiatowej podpisało się 140 mieszkańców i osób zainteresowanych, w tym duża część działkowców ROD Słonecznik. Identyczne pismo zostało dostarczone do Burmistrza Iławy p. Adama Żylińskiego, który podczas zebrania działkowców obiecał w tej sprawie współpracę.

W odpowiedzi Starostwo Powiatu Iławskiego uznało argumenty zawarte we wniosku za zasadne. Pan Starosta Polański pisze, że „wybudowanie chodnika przyczyniłoby się do poprawy bezpieczeństwa pieszych na tym odcinku drogi. Z uwagi jednak na trudny teren oraz wąski pas drogowy budowa takiego chodnika wymagać będzie dużo większych nakładów finansowych. (…) Przy konstruowaniu budżetu na przyszły rok Powiat oceni swoje możliwości finansowe w zakresie ewentualnej współpracy z gminami przy realizacji chodników/ścieżek rowerowych.”

W lipcu zostało wysłane jeszcze jedno pismo do Starostwa z prośbą o ograniczenie prędkości na tym odcinku i ustawienie odpowiednich znaków. Prośba ta została umotywowana koniecznością wypracowania kompromisu, który umożliwi, do czasu budowy ciągu pieszo-rowerowego, poczucie bezpieczeństwa, o które w swojej petycji prosiliśmy.

Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Iławie mgr inż. Lech Tatarek w piśmie z 28 lipca poinformował, że przychyla się do propozycji ustawienia znaków ograniczających prędkość w ciągu drogi powiatowej. Jednakże „każde ustawienie znaku drogowego w obrębie pasa drogowego wymaga sporządzenia projektu zmiany stałej organizacji ruchu, zaopiniowania go przez Powiatową Komendę Policji oraz uzyskania zatwierdzenia przez organ zarządzający ruchem na drogach powiatowych i gminnych, w związku z czym Powiatowy Zarząd Dróg wykona projekt organizacji ruchu i po uzyskaniu pozytywnych opinii wystąpi do Starosty Powiatu Iławskiego z wnioskiem o jego zatwierdzenie. Zmiana oznakowania zostanie wprowadzona w najbliższym możliwym terminie."

Wierzę, że przy współpracy wielu osób oraz zaangażowaniu władz powiatu powstanie w najbliższej przyszłości chodnik, który usprawni nam funkcjonowanie i poprawi bezpieczeństwo na ulicy Lipowy Dwór.

Sylwia Abramowska

Fot. Info Iława.

REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKacze bagno
REKLAMAAutoblask
REKLAMAdom
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2959 sekundy