REKLAMAMozart2
REKLAMAImage

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(St. post. Patryk Budzich.)

Leżąca na drodze młoda kobieta - taki widok zatrzymał jadącego na służbę st. post. Patryka Budzicha, funkcjonariusza Komisariatu Policji w Lubawie.

Policjant, podejrzewając, że kobieta mogła zostać poszkodowana wskutek wypadku drogowego, natychmiast podszedł sprawdzić, co się stało.

- Sprawdził czynności życiowe kobiety i udrożnił jej drogi oddechowe, jednak z kobietą nie było żadnego kontaktu - relacjonuje mł. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Po chwili nadjechał drugi samochód. Mężczyźni ułożyli kobietę w pozycji bezpiecznej i wezwali służby ratunkowe. Następnie podszedł kolejny kierowca, który oświadczył, że jest lekarzem. Przeprowadził on na miejscu badanie urazowe oraz poinstruował policjanta i drugiego mężczyznę, jak z rzeczy znajdujących się obok należy wykonać kołnierz ortopedyczny, który następnie założono kobiecie.

Po badaniu na szczęście okazało się, że 21-latka nie doznała urazu kręgosłupa. Mężczyźni przenieśli ją na pobocze i do czasu przyjazdu wezwanej karetki kontrolowali jej stan. Zespół pogotowia przetransportował kobietę do szpitala i jak się później okazało, 21-latce na szczęście nic się nie stało. Okazało się, że młoda kobieta była pod znacznym działaniem alkoholu, a kiedy przewróciła się na drodze, nie miała siły już wstać i zasnęła.

- Apelujemy, aby nie być obojętnym na otaczający nas świat i ludzi. Ktoś obok może potrzebować naszej pomocy. Również my możemy znaleźć się kiedyś w sytuacji, gdy będziemy potrzebować uwagi innych - dodaje policjantka.

REKLAMAszkoła ciechanow

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMABp
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKacze bagno
REKLAMAMartex
REKLAMAIowa
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3082 sekundy