REKLAMAzielona aleja

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 sierpnia 2017, 08:09 komentarzy 11

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Aleksander Krygier będzie reprezentował mieszkańców w zespole opiniującym wnioski do drugiej edycji Iławskiego Budżetu Obywatels)

W naszym mieście rozpoczęły się przygotowania do drugiej edycji IBO - Iławskiego Budżetu Obywatelskiego. Na początek zmiany personalne. Inny, szerszy będzie skład zespołu, który zaopiniuje wnioski mieszkańców dotyczące tego, jak najlepiej spożytkować w Iławie pieniądze przeznaczone na budżet obywatelski. Z zapowiedzi burmistrza Adama Żylińskiego, wynika, że będzie to kwota mniejsza niż w 1 edycji IBO.

Do zespołu, który w ubiegłym roku liczył siedem osób, dołączą dwie nowe twarze. Budżet obywatelski - mechanizm współpracy samorządu z mieszkańcami, będzie miał szansę poznać z bliska przedstawiciel Młodzieżowej Rady Miasta w Iławie - Bartosz Bielak.

Do zespołu dołączy też, w charakterze przedstawiciela mieszkańców, Aleksander Krygier. Wziął on aktywny udział w pierwszej, ubiegłorocznej edycji IBO, zgłaszając jeden z wniosków: tzw. "Mały Ciechocinek", czyli stworzenie parku do wypoczynku i regeneracji. Propozycja ta zdobyła w głosowaniu mieszkańców 321 punktów, zajmując ósme miejsce na dziewięć projektów, które wzięły udział w głosowaniu.

Jak czytamy w dokumencie podpisanym przez wiceburmistrz Mariolę Zdrojewską z upoważnienia Adama Żylińskiego, pozostałe postanowienia pierwszego zarządzenia w tej sprawie pozostają bez zmian, a zatem w zespole opiniującym pracować będą nadal: wiceburmistrz Mariola Zdrojewska, skarbnik Ewa Moszczyńska, kierownik wydziału inwestycji Roman Radtke, kierownik wydziału bieżącego utrzymania Anna Wanic, przedstawiciele Rady Miejskiej w Iławie Janina Okołowska i Jerzy Płuciennik oraz przedstawiciel organizacji pozarządowych Wojciech Jankowski.

Obecnie, do 23 sierpnia, konsultowany jest projekt nowej uchwały iławskiej rady w sprawie IBO. Według tego dokumentu wnioski będą mogły dotyczyć estetyzacji otoczenia (instalacji nowych lub wymiany obiektów małej architektury, urządzania zieleni miejskiej, urządzania parków i skwerów, likwidacji elementów zakłócających ład przestrzenny) oraz rekreacji (modernizacji, budowy i doposażania placów zabaw, terenów i obiektów sportowych oraz terenów rekreacyjnych). Realizowany będzie jeden, zwycięski projekt.

Bartosz Bielak z Młodzieżowej Rady Miasta w Iławie - przedstawiciel młodego pokolenia to kolejna nowa twarz w zespole opiniującym IBO (trzeci od lewej, fot. archiwum własne).

REKLAMAszkoła ciechanow

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMABp
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKacze bagno
REKLAMAAutoblask
REKLAMAnotus2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4331 sekundy