REKLAMAMozart2
REKLAMADPK

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 sierpnia 2017, 12:03

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. G. Starbała.)

29 lipca 80. urodziny obchodził Piotr Kozak z Susza, powszechnie znany pszczelarz w regionie i nie tylko.

Popularność zyskał dzięki licznym innowacjom, które wprowadzał w gospodarce pasiecznej. To on jest twórcą nowatorskiej w skali kraju dwupoziomowej wędrownej pasieki (1967 rok). Z nazwiskiem Kozaka wiąże się też unikatowy przewoźny pawilon leczniczy z dwiema kabinami inhalacyjnymi i ażurowym łóżkiem (1975 rok). Urządzenia te (opatentowane w roku 2005) umożliwiają wykorzystanie produktu pszczelego, propolisu, w celach leczniczych. Intensywny, ciepły zapach propolisowy łagodzi bądź eliminuje schorzenia dróg oddechowych, wzmacnia organizm, zapobiega przeziębieniu i grypie. Z kolei ciepło propolisowe emitowane z ula umieszczonego pod ażurowym łóżkiem eliminuje bądź łagodzi dolegliwości reumatyczne, bóle stawów i kręgosłupa. Lecznicze właściwości wynalazku potwierdzają setki wpisów do księgi pamiątkowej osób korzystających z terapii propolisowej.

Piotr Kozak nikomu jeszcze nie odmówił pomocy i serdecznie zaprasza do swojej pasieki. Można tu także skorzystać z siedmiodniowych wczasów z propolisową terapią (Susz, ul. Piastowska 33A). Jubilat, który ponad sześćdziesiąt lat żyje pszczelarstwem, przeniósł na swoją działkę suski skansen pszczelarski, który został zlikwidowany, gdyż teren, na którym się znajdował, został sprzedany prywatnemu inwestorowi. Piotr Kozak za wybitne zasługi dla pszczelarstwa i za działalność społeczną został odznaczony w roku 2003 Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Jubilatowi życzymy zdrowia, długich lat życia i by jak najdłużej mógł pomagać ludziom.

G. Starbała.

TEMATY
REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMABp
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAick
REKLAMAAutoblask
REKLAMAnotus2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3268 sekundy