REKLAMASadek

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 sierpnia 2017, 09:56

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
Nawałnice, które nocą przeszły nad Polską, okazały się naprawdę groźne. Jak podały rano ogólnopolskie media, życie w wyniku szalejących wichur straciły w kraju cztery osoby, później podano, że tragiczny bilans wzrósł do pięciu ofiar. W powiecie iławskim, jak wynikało z nagrań naszych czytelników udostępnianych na profilu portalu Info Iława w mediach społecznościowych, także zapowiadało się groźnie. Najgorsze jednak ponownie nas ominęło.

Jak nas informuje kpt. Krzysztof Rutkowski, w powiecie iławskim strażacy podejmowali jedynie interwencje związane z powalonymi konarami.

- Takie interwencje odnotowano m.in. w Goryniu i Różankach - przekazał oficer prasowy KP PSP w Iławie, przyznając, że strażacy spodziewali się o wiele więcej wyjazdów. - Żywioł wyglądał bardzo groźnie. Jak się jednak okazało, z dużo większą siłą uderzył w sąsiednie województwa: pomorskie i kujawsko-pomorskie.

W związku z tym strażaków z Iławy i Nowego Miasta Lubawskiego zadysponowano na pomoc do innych regionów, gdzie mieszkańcy ponieśli ogromne straty. Mundurowi z naszych powiatów pracują obecnie w okolicach miejscowości Sępólno Krajeńskie, gdzie wiatr nocą zerwał około 100 dachów. Strażacy z Iławy wyjechali tam około 3 w nocy.

- Niestety prognozy na kolejne dni także są niepokojące - dodaje Krzysztof Rutkowski. - Pozostajemy w gotowości.

TEMATY na sygnale
REKLAMAszkoła ciechanow

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKacze bagno
REKLAMAMartex
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2907 sekundy