wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 sierpnia 2017, 07:48 komentarzy 1

(Fot. Info Iława. )

Niestety niewiele powodów do radości mieli dotychczas kibice III-ligowego GKS-u Wikielec. Wyczekiwanego przez sympatyków klubu z gminy Iława przełamania złej passy nie było także dzisiaj. W rozegranym przed własną publicznością meczu trzeciej kolejki GKS uległ Sokołowi Aleksandrów Łódzki 0:4.

W pierwszej odsłonie spotkania GKS raz groźnie zaskoczył rywali strzałem z dystansu, a przewagę na boisku miał zespół przyjezdnych. Piłkarze Sokoła długo jednak nie mogli pokonać Malanowskiego. Ta sztuka udała się im na krótko przed końcem pierwszej połowy, gdy drużynie gości prowadzenie dał Sebastian Kobiera, który wykorzystał rzut karny. Po chwili było już 2:0 dla przyjezdnych. Niefortunnie interweniujący Piotr Kacperek wślizgiem skierował piłkę do własnej bramki, zapisując na swoje konto gola samobójczego.

W drugiej połowie goście jeszcze dwukrotnie podwyższyli wynik. Najpierw, w 64 minucie, padła bramka po poprowadzonej lewym skrzydłem akcji, później, w 86 minucie, gościom kolejnego gola dała szybka kontra. Mecz zakończył się wynikiem 0:4 i cenne trzy punkty zawieźli do Aleksandrowa Łódzkiego rywale.

Swojej szansy na poprawę sytuacji w tabeli GKS będzie teraz szukał w meczu z Pelikanem Łowicz. To spotkanie także będzie można oglądać w Wikielcu - już w najbliższą środę, 23 sierpnia o godzinie 17:00.

GKS Wikielec - Sokół Aleksandrów Łódzki 0:4 (0:2)

GKS Wikielec: Malanowski, Jajkowski, Kacperek, Sobociński, Sagan, Koprucki, Smyt, Piórkowski, Chiliński, Nowiński, Łukasik. Rezerwowi: Sikora, Kolcz, Płoski, Tomczyk, Zasuwa.