REKLAMAprawnik24
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 października 2021, 21:08 komentarzy 13

(Fot. Info Iława.)

Niecodzienne okoliczności towarzyszyły tragedii, jaka rozegrała się dzisiaj wieczorem na lokalnym odcinku drogi krajowej numer 16.

Do tego - tragicznego w skutkach - zdarzenia doszło w piątkowy wieczór, około godziny 20:30, w Lasecznie Małym na trasie Iława-Kisielice (DK16).

Z pierwszych informacji z miejsca zdarzenia wynika, że został tutaj potrącony przez samochód osobowy marki Renault starszy mężczyzna. Wcześniej wysiadł on ze swojego samochodu - osobowego opla, bo pomiędzy nim a kierującym jeszcze innym samochodem - ciężarówką, doszło do nieporozumienia.

Potrącenie było tak poważne, że mężczyzna nie miał żadnych szans. Stwierdzono jego zgon na miejscu zdarzenia.

Droga krajowa nr 16 w miejscu zdarzenia według stanu na godzinę 21:00 pozostaje zablokowana. Na miejscu pracują policjanci i strażacy, a także ratownicy medyczni. Pomoc jest potrzebna kierującemu Renaultem, który doznał szoku.

AKTUALIZACJA

Wstępne informacje o przebiegu tragicznego zajścia uzyskaliśmy w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie.

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że dwaj kierowcy: 22-latek kierujący ciężarowym mercedesem i 59-latek kierujący osobowym oplem, zatrzymali się na drodze i wysiedli ze swoich pojazdów. Doszło pomiędzy nimi do szarpaniny, w wyniku czego jeden z mężczyzn, 59-latek, został potrącony przez nadjeżdżający samochód marki Renault. 22-latek, jak sprawdzili policjanci, był pod wpływem marihuany - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy jednostki. - Na miejscu funkcjonariusze prowadzili czynności pod nadzorem prokuratora - dodaje.

Więcej o okolicznościach tej tragedii dowiedzieliśmy się od osoby, która widziała zdarzenie na własne oczy.

- Widok - tragedia... - relacjonuje Natalia Szpadkiewicz, która była świadkiem tego tragicznego zdarzenia (wraz z narzeczonym jechała za autem marki Renault). - Pan z opla jechał wolno, to kierowca ciężarówki chciał go wyprzedzać. Doszło do tego, że pan z opla się zatrzymał i pan z ciężarówki też. Doszło pomiędzy nimi do szarpaniny. Kierujący Renaultem nawet nie zauważył, kiedy ten starszy pan wbiegł mu pod koła...  - dodaje.

Czynności śledczych w tej sprawie na tym etapie są prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

Tragedia na DK16 pod Iławą: zginął mężczyzna potrącony przez osobówkę. Wcześniej wysiadł ze swojego auta.

Ilość zdjęć 6

REKLAMATom-bet
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5928 sekundy