wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 maja 2017, 07:46 komentarzy 1

(Fot. Mariusz Hejka.)

W 18 kolejce A-klasowych rozgrywek Jeziorak miał tylko jeden cel – wygrać i zapewnić sobie awans do klasy okręgowej. Tym razem niespodzianki i problemów nie było żadnych. Jeziorak pewnie pokonał przedostatnią w tabeli Iskrę Narzym, dając przy tym zebranej publiczności wiele okazji do radości z efektownych akcji i bramek.

Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja gospodarzy, którzy na prowadzenie wyszli już w 7 minucie meczu. Daniel Madej przelobował wychodzącego do niego bramkarza, otwierając wynik spotkania. Na drugą bramkę kibice czekali niecałe dziesięć minut, kiedy to bramkę w siatce gości umieścił Krzysztof Kressin. Na 3-0 do przerwy wynik w 36 minucie ustalił Łukasz Święty, który efektownie wyminął bramkarza.

Druga połowa to ciąg dalszy przewagi Jezioraka. Iskra skupiła się na grze defensywnej, by nie wywieźć z Iławy za dużego worka goli. Ta sztuka się jednak nie udała. Wynik na 4:0 podwyższył w 63 minucie Daniel Madej, a później na listę strzelców Jezioraka wpisali się jeszcze ponownie Krzysztof Kressin i Łukasz Święty.

Jeziorak pewnie zwyciężył 6-0 i dał sobie oraz publiczności radość z awansu. Teraz czas na pucharowe starcie Jezioraka z MKS-em Korsze w ćwierćfinale WPP. Mecz odbędzie się w najbliższą środę 24 maja o godzinie 17:00 na Sienkiewicza.

Jeziorak Iława – Iskra Narzym 6-0 (3-0)