Aktualności

wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 września 2015, 18:30

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. Radość zawodników Jezioraka po dzisiejszej wygranej z GKS-em LZS-em Szymbark. )

Kibice naszego III-ligowego beniaminka wreszcie doczekali się przełamania - tak krótko można podsumować to, co wydarzyło się dzisiaj na boisku w Wikielcu, gdzie miejscowy GKS pokonał 2:0 MKS Korsze. Powody do radości mieli również kibice iławskiego Jezioraka, który w derbach gminy Iława pokonał zespół GKS-u LZS-u Szymbark 3:0. Z zerowym dorobkiem punktowym swój mecz zakończyli natomiast zawodnicy suskiej Unii, którym nie udało się pokonać lidera IV-ligi, Stomilu II Olsztyn.

III liga

GKS Wikielec - MKS Korsze 2:0

Ekipie Andrzeja Biedrzyckiego, drużynie GKS-u Wikielec, wreszcie można pogratulować zwycięstwa. W sobotnim spotkaniu z MKS-em Korsze zawodnicy naszego III-ligowego beniaminka zdobyli bardzo cenne trzy punkty, wygrywając 2:0 po bramkach Sagana i Tomkiewicza. Po tym meczu trener i prezesi GKS-u z pewnością odetchnęli z ulgą. Miejmy nadzieję, że dobra passa się utrzyma.

IV liga

Unia Susz - Stomil II Olsztyn 0:2

W meczu na szczycie IV ligi pomiędzy Unią Susz a Stomilem II Olsztyn to lider tabeli ze stolicy województwa okazał się silniejszą drużyną. Podopieczni trenera Jarosława Płoskiego stracili w tym spotkaniu dwie bramki, autorem obu celnych trafień był Łukasik. Swoje najbliższe spotkanie Unia rozegra z Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. Będzie to mecz w ramach 1/16 Finału Wojewódzkiego Pucharu Polski.

B-klasa

ITR Jeziorak Iława - GKS LZS Szymbark 3:0

Kolejny powód do radości dali swoim kibicom piłkarze ITR-u Jezioraka Iława, którzy po wygranej z GKS-em LZS-em Szymbark nadal liderują w tabeli B-klasy z kompletem punktów na koncie. W derbowym meczu gminy Iława lepsi byli podopieczni grającego trenera Wojciecha Figurskiego (któremu, nawiasem mówiąc, nie udało się strzelić swojej setnej bramki dla zespołu), choć trzeba też przyznać, że goście grali ambitnie. Na listę strzelców dla ITR-u wpisali się Harmaciński (19. minuta), Krajewski (37. minuta) oraz Ostanek (45 minuta).