wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 września 2014, 07:57

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Źródło: ITR Iława)

W niedzielę iławski ITR w trzeciej kolejce B-klasy zmierzył się w meczu wyjazdowym z zespołem Wicher Gwiździny. Spotkanie zakończyło się dla iławian korzystnym wynikiem: strzelili dwie bramki, nie tracąc żadnej. Był to pierwszy wygrany przez nich mecz w sezonie.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia ITR-u. Już w 5. minucie Kressin, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzałem głową umieścił piłkę w siatce gospodarzy. Po szybko strzelonej bramce gra obydwu drużyn nie wyglądała dobrze. Raziła niedokładność w rozgrywaniu akcji i słabe tempo.

Po przerwie na boisku dominowali już „ jeziorowcy” i swą przewagę na boisku udokumentowali w 66. minucie strzeleniem drugiej bramki przez Mateusza Greca. Mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji dla podopiecznych Andrzeja Tołstika wynik nie uległ już zmianie i iławianie mogli po raz pierwszy w tym sezonie cieszyć się ze zwycięstwa i trzech punktów. Warto jeszcze odnotować fakt, że w doliczonym czasie gry gospodarze wykonywali rzut karny, który obronił Grzegorz Sobiech. W następnej, 4 kolejce spotkań zespół ITR-u będzie pauzował i dopiero za dwa tygodnie podejmie u siebie zespół GSKF Montowo.

3 kolejka B-klasy

SKF Kunki – pauzował Płomień Turznica – GSKF Montowo 5:2 Avista Łążyn – Mewa Smykowo 5:1 LZS Jamielnik – GKS LZS Szymbark 0:0 Jordan Kazanice – Iskra Smykówko 1:3 Lider Złotowo – Orzeł Ulnowo 1:2

Po trzech kolejkach ITR Iława zajmuje piątą lokatę w tabeli z 2 punktami straty do lidera, LZS-u Jamielnik.