wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 listopada 2017, 08:41 komentarzy 4

(Fot. SSP Orka Iława.)

Prawdziwy worek medali przywieźli z tegorocznych pływackich Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego zawodnicy i zawodniczki z naszego miasta. Grupa pływacka SSP Orka Iława wywalczyła 37 medali, w tym 35 indywidualnych oraz dwa krążki w rywalizacji sztafet.

Gospodarzem mistrzostw regionu był w dniach 24-25 listopada Olsztyn. Startowało około 350 osób. W tym gronie wyróżniło się wielu zawodników i zawodniczek iławskiej Orki. Gratulujemy!

Oto wyniki poszczególnych reprezentantów Iławy (źródło: Orka Iława)

Michał Jonowski zdobył srebro na 200 m stylem klasycznym, natomiast "żabka" należała do klubowego "Miśka", który zdobył złoto na 100 i 50 m stylem klasycznym i został najlepszym zawodnikiem w roczniku 2004.

Liliana Kukiełka zdobyła złoto na 50 m stylem motylkowym i srebro na 50 i 100 m stylem dowolnym, w klasyfikacji generalnej plasując się na 2 miejscu.

Filip Rybiński zdobył 3 złote medale: na 50, 100 i 200 m stylem grzbietowym. Dominacja złotych pleców Ryby przerosła wszelkie oczekiwania!

Agata Mijas zdobyła srebrny medal na 50 m stylem motylkowym oraz dwa brązowe na 50 i 100 m stylem dowolnym.

Marysia Żelazna zdobyła złoto na 50 m stylem motylkowym.

Natalia Urbańska zdobyła dwa srebrne medale na 50 m stylem motylkowym oraz na 200 m stylem dowolnym, również dwa medale brązowe wywalczyła na 50 i 100 m stylem dowolnym.

Pola Dzik na cztery starty zdobyła cztery drugie miejsca: na 50 i 100 m stylem grzbietowym oraz na 50 i 100 m stylem dowolnym.

Jakub Rutkiewicz zdobył srebro na 100 m stylem motylkowym.

Janusz Ciarczyński zdobył złoto na 50 m stylem motylkowym z nowym rekordem sekcji 26''82 oraz srebro na 200 m stylem dowolnym.

Kuba Butrykiewicz przywiózł z Olsztyna 3 krążki każdego koloru: złoto 100 m stylem grzbietowym, srebro 100 m stylem dowolnym, brąz 50 m stylem motylkowym.

Maciek Jacuński zdobył srebro na 50 m stylem motylkowym i brąz na 50 m stylem dowolnym.

Mateusz Krajewski zdobył srebro na 100 m stylem grzbietowym i brąz na 50 m stylem motylkowym.

Mikołaj Musiński - gdyby była statuetka "złoty delfin", to trafiłaby właśnie do niego.... Dwa pierwsze miejsca zgarnął Miki na 50 i 100 m stylem motylkowym, a także srebro na 50 m stylem dowolnym.

Również dobry występ zaliczył Patryk Jakubczyk. Niestety nie udało mu się stanąć na podium, ale był bardzo blisko na 200 m stylem dowolnym, zajął 4 lokatę. Następnym razem na pewno mu się uda!

Wisienką na torcie były sztafety 4x50 m stylem dowolnym. Wśród kobiet we wszystkich kategoriach wiekowych najszybszą ekipą okazała się być drużyna z Iławy, która w składzie: Mijas, Urbańska, Dzik i Kukiełka zdobyła złoty medal! Dystans dziewczyny pokonały w 1'55''53, poprawiając rekord iławskiego klubu o 8 sekund!

Również wśród mężczyzn najlepszą ekipą była sztafeta Orki Iława, która w składzie: Butrykiewicz, Jacuński, Musiński, Ciarczyński przepłynęła dystans 200 m w 1'40''65. To nowy rekord sekcji poprawiony o 6 sekund!

Druga męska reprezentacja w składzie: Rybiński, Jakubczyk, Rutkiewicz, Krajewski uplasowała się na bardzo dobrym piątym miejscu z czasem 1'47''04.