wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 sierpnia 2019, 19:08 komentarzy 12

Przed tym meczem zajmująca 5. lokatę w tabeli Granica Kętrzyn i o 5 miejsc niżej notowany Jeziorak Iława - to rywale, którzy w sobotę, 24 sierpnia stanęli naprzeciwko siebie w meczu 4. kolejki forBET IV ligi.

Jeziorak Iława już przegrywał 0:1, by ostatecznie wygrać 4:1!

4. kolejka forBET IV ligi
Sobota, 24 sierpnia, Kętrzyn

Granica Kętrzyn - ITS Jeziorak Iława 1:4 (0-0)

1:0 - Paweł Kowalewski (50')
1:1 - Łukasz Suchocki (65')
1:2 - Radosław Galas (72')
1:3 - Wojciech Figurski (85')
1:4 - Wojciech Figurski (89')

Pierwsza odsłona meczu, pomimo emocjonującej gry i ciekawego sportowego widowiska, jakie tworzyły oba zespoły, nie przyniosła bramek. Po wyrównanej grze zespoły schodziły z boiska na przerwę z bezbramkowym remisem.

Lepiej w szatni zmobilizowali się gospodarze, bo to oni, tuż po przerwie, otworzyli wynik spotkania. W 50. minucie drogę do bramki golkipera Jezioraka znalazł Paweł Kowalewski. Ale Jeziorak też szukał swoich szans i po kwadransie gry udało się doprowadzić do wyrównania. Na 1:1 strzelił Łukasz Suchocki, a Radosław Galas po kolejnych 7 minutach dał nadzieję na komplet punktów, wyprowadzając biało-niebieskich na prowadzenie. Wynik ustalił na 1:4 grający trener Jezioraka Wojciech Figurski, dwukrotnie pokonując bramkarza gospodarzy w końcówce meczu. To drugie w nowym sezonie zwycięstwo reprezentantów Iławy w IV lidze, drugie pod rząd po tym, jak "Jeziorowcy" w ubiegłym tygodniu przed własną publicznością pokonali spadkowicza z III ligi, Mazura Ełk.

Jeziorak Iława (wyjściowa jedenastka): Malanowski, Kolcz, Kowalski, Kressin, Święty, Kuciński, Figurski, Suchocki, Kochalski, Sagan, Czarnota.

W następnej, 5. kolejce zmagań Jeziorak Iława wraca na Sienkiewicza. 31 sierpnia o godzinie 17:00 przed własną publicznością podejmie Mrągowię Mrągowo.