wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 sierpnia 2020, 18:55 komentarzy 8

Liderujący w IV-ligowych rozgrywkach Stomil II Olsztyn był gościem Jezioraka Iława w ramach rozegranego dzisiaj na Sienkiewicza spotkania 3. kolejki. Biało-niebiescy pokonali przeciwnika 3:1, zapisując na swoje konto pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie forBET IV ligi.

3. kolejka IV ligi. W Iławie Jeziorak podejmował rezerwy olsztyńskiego Stomilu.

Ilość zdjęć 46

Na początku spotkania na boisku widoczna była lekka przewaga Jezioraka. Już w 5. minucie strzelecką szansę wykorzystał zawodnik gospodarzy Patryk Czarnota, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Do przerwy, pomimo doskonałej okazji, którą miał w końcówce Wojciech Figurski, wynik pozostał bez zmian.

Drugą połowę Jeziorak też zaczął lepiej niż przeciwnik. Kilka minut po gwizdku Arkadiusz Kuciński wpisał się na listę strzelców biało-niebieskich. Chwilę później niebezpieczna sytuacja pod pustą bramką Jezioraka. Krzysztof Kressin przewrotką wybił zmierzającą do niej piłkę. Kolejna bramka dla Jezioraka padła po rzucie karnym. "Jedenastkę", podyktowaną przez sędziego za zagranie ręką w polu karnym, zamienił na gola Daniel Madej. Goście  w 69. minucie odpowiedzieli swoją pierwszą w tym spotkaniu bramką - listę strzelców zespołu przyjezdnego otworzył Bartosz Florek. Później Jeziorak miał kolejną szansę, aby podwyższyć swoje prowadzenie, strzelając z karnego. Tym razem "jedenastka" była karą za faul w polu karnym na Radosławie Galasie. Do piłki podszedł Arkadiusz Kuciński, ale bramkarz gości wybronił jego strzał.