wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 marca 2021, 13:46 komentarzy 6

(Fot. Print screen z transmisji na żywo/za GKS-em Wikielec.)

W meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej w III lidze GKS Wikielec przegrał dzisiaj na wyjeździe z Bronią Radom.

21. kolejka forBET IV ligi
Broń Radom - GKS Wikielec 2:1 (0-0)
1:0 - Elian Hernandez (60')
2:0 - Leśniewski (68')
2:1 - Jankowski (70')

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

- Pierwsze 45 minut bardzo słabe w wykonaniu obu drużyn - relacjonowali gospodarze. - Broń próbuje, ale nie potrafi, lub nie może, albo nie ma pomysłu na stworzenie ofensywnej akcji. Wikielec szuka szans w szybkich kontraatakach i dzięki koncentracji naszej obrony rywale też nie stworzyli sobie żadnej groźnej okazji.

Więcej działo się na boisku w drugiej odsłonie meczu.

Wynik spotkania otworzył w 60. minucie, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie, Elian Hernandez. Piłkarz po akcji  Śliwińskiego i Goljasza zamknął dośrodkowanie tego drugiego zawodnika. Kolejna bramka dla Broni padła po zaledwie minucie, ale sędzia za faul Śliwińskiego nie uznał tego gola. Bramka na 2:0 dla rywali padła w 68. minucie, kiedy to Goljasz zaliczył swoją drugą asystę w tym spotkaniu, a "nogę dołożył" Leśniewski. Wikielcowi udało się nawiązać kontakt w 70. minucie - szansę wykorzystał Michał Jankowski, strzelając głową po dalekim dośrodkowaniu. Nerwowa końcówka, ale wynik nie uległ już zmianie. GKS Wikielec w tym meczu uległ przeciwnikowi 1:2.

GKS Wikielec: 1. Wieczerzak - 3. Otręba, 5. S. Jajkowski, 6. Kacperek, 8. M. Jajkowski, 9. Bartkowski, 10. Szypulski, 15. Wacławski, 19. Jankowski, 21. Wójcik, 25. Cistowski.

Broń Radom: 12. Kosiorek - 2. Jończyk, 3. Kiercz, 4. Machajek, 5. Dias, 6. Wrześniewski, 9. Śliwiński, 15. Pociecha, 16. Jagiełło, 20. Elian Hernandez, 21. Kielak.

Mecz ten został rozegrany w ramach ostatniej kolejki rundy zasadniczej sezonu 2020/21 III ligi grupy 1.  Aż dziewięć drużyn może spaść z ligi. GKS zagra w grupie spadkowej.