wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 kwietnia 2021, 13:42 komentarzy 6

(Fot. GKS Wikielec.)

Przegrywali już 0:2, by ostatecznie zremisować 2:2 i wyszarpać przeciwnikowi jeden cenny punkt. GKS Wikielec podzielił się dzisiaj punktami z drużyną Broni Radom, której w poprzednim meczu uległ, przegrywając 1:2.

Gdy przed zaledwie tygodniem te drużyny spotkały się, aby zmierzyć się w meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej w III lidze, górą była Broń Radom, która pokonała GKS Wikielec 2:1. Dzisiaj zespoły zagrały znowu - w meczu 1. kolejki grupy spadkowej padł remis.

2:2 - Michał Jankowski (68')

Pierwsza część meczu nie ułożyła się po myśli gospodarzy - ekipy GKS-u Wikielec, która dzisiaj na własnym obiekcie podejmowała gości z Radomia. Długo utrzymywał się bezbramkowy remis, ale na kilka minut przed końcem pierwszej odsłony Przemysław Śliwiński wyprowadził gości na prowadzenie. Gospodarze zeszli na przerwę, przegrywając 0:1.

Prowadzenie Broni podwyższył po 5 minutach od wznowienia gry Krzysztof Kiercz. Było już 2:0 dla gości, gdy Michał Jankowski w 61. minucie zamienił na bramkę rzut karny, podyktowany po faulu na Patryku Rosolińskim. Zawodnik poszedł za ciosem i 7 minut później stał się autorem kolejnego gola dla "Gieksy", tym razem głową kierując futbolówkę do bramki przeciwnika.

Obie drużyny starały się zdobyć zwycięskiego gola, ale bezskutecznie - wynik nie uległ już zmianie. Mecz zakończył się remisem 2:2. Zatem dzisiaj ekipie trenera Wojciecha Tarnowskiego udało się zapisać na swoje konto jeden cenny punkt. Trzeba przy tym przyznać, że szczęście dopisało drużynie z gminy Iława, bo na podstawie przebiegu meczu trzeba stwierdzić, że to goście byli zespołem lepszym.

GKS Wikielec: Wieczerzak, Sz. Jajkowski, Kacperek, Cistowski, Korzeniewski, Jankowski, Szypulski, M. Jajkowski, Rosoliński, Wójcik, Bartkowski

Broń Radom: Kosiorek, Kiercz, Machajek, Diaz, Wrześniewski, Śliwiński, Goliasz, Pociecha, Jagiełło, Hernandez, Kielak.

Zdjęcia: GKS Wikielec/Broń Radom.