wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 kwietnia 2021, 12:13 komentarzy 7

(Fot. GKS Wikielec.)

Walkower 3:0 na korzyść GKS-u Wikielec - tak został zweryfikowany sobotni mecz III-ligowca z gminy Iława z Bronią Radom - zdecydował Łódzki Związek Piłki Nożnej, prowadzący w tym sezonie rozgrywki III ligi grupy 1. Na boisku padł remis 2:2 (0:1).

- Werdykt nie jest dla nas zaskoczeniem i spodziewaliśmy się go od razu po ostatnim gwizdku sędziego Andrzeja Mścichowskiego - komentuje ekipa "Gieksy". - Drużyna Broni Radom złamała regulamin rozgrywek, ponieważ w nieprawidłowy sposób przeprowadziła w trakcie meczu zmiany zawodników - uzasadnia drużyna.

f

Przepisy pozwalają na wprowadzenie na boisko maksymalnie pięciu zawodników w trakcie maksymalnie trzech przerw w meczu, nie wliczając w to przerwy pomiędzy pierwszą i drugą połową. Tymczasem Broń wprowadziła na boisku czterech zawodników, wszystkich w drugiej połowie, doprowadzając do czterech przerw w meczu - w 62., 74., 82. i 89. minucie.

W związku z powyższym GKS Wikielec zyskał dwa punkty i obecnie zajmuje 14. miejsce w tabeli grupy spadkowej III ligi.

Za: GKS-em Wikielec/red. kontakt@infoilawa.pl.