wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 września 2021, 18:21

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Polonia Iłowo, beniaminek w IV lidze, w Mławie podejmował dzisiaj drużynę Jezioraka Iława. To zaległy mecz 5. kolejki, przełożony ze względu na towarzyskie spotkanie biało-niebieskich z Lechią Gdańsk.

To iławianie byli faworytem tego meczu, czego nie ukrywali ich dzisiejsi rywale. Jeziorak może się pochwalić nie tylko o wiele wyższą od przeciwnika lokatą w IV-ligowej tabeli (przed tym meczem 4., ale z jednym spotkaniem mniej niż czołówka), ale i większym ograniem i doświadczeniem w tej klasie, do której Polonia powróciła po długiej, trwającej 10 sezonów przerwie.

5. kolejka forBET IV ligi (mecz zaległy, przełożony)
Polonia Iłowo - ITS Jeziorak Iława 1:2 (1-1)
(w Mławie)
1:0 - Aleksander Kruszyński (22')
1:1 - Paweł Sagan (31')
1:2 - Paweł Sagan (58')

Pierwsza połowa, a zwłaszcza jej początek nie świadczył jeszcze o dużej przewadze Jezioraka. To gospodarze pierwsi wyszli na prowadzenie, a to za sprawą mocnego uderzenia z dystansu Aleksandra Kruszyńskiego, który pokonał broniącego bramki Jezioraka Dawida Ciurę. Jeziorak odpowiedział w 31. minucie, kiedy po zespołowej akcji piłkę w bramce rywala umieścił Paweł Sagan. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców zespołu z Iławy jeszcze raz, strzelając na 1:2 już w drugiej odsłonie spotkania. Ten wynik do ostatniego gwizdka nie uległ zmianie. Dzisiejsze zwycięstwo Jezioraka Iława to już 5. wygrana biało-niebieskich w nowym sezonie IV ligi, na 6 rozegranych spotkań.

Jeziorak Iława (wyjściowa jedenastka): Ciura - Słomski, Zalewski, Kwiatkowski, Galas, Wacławski, Sedlewski, Nowiński, Czarnota, Flis, Sagan.

Następny mecz Jezioraka to zaplanowane na sobotę, 18 września wyjazdowe spotkanie 7. kolejki z Błękitnymi Orneta.