wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 sierpnia 2022, 12:33

(Fot. GKS Wikielec.)

Niestety, porażką zakończył się sobotni wyjazd GKS-u Wikielec do Mrągowa. Jakby tego było mało, podczas jazdy były problemy z autokarem, przez co mecz rozpoczął się z 15-minutowym opóźnieniem.

Gole dla gospodarzy zdobyli Przemysław Rybkiewicz i Mateusz Skonieczka, zaś honorowe trafienie dla GKS-u zapisał na swoje konto Mateusz Jajkowski.

2. kolejka forBET IV ligi
Mrągowia Mrągowo - GKS Wikielec 2:1 (2:1)
1:0 - Rybkiewicz (10')
2:0 - Skonieczka (15')
2:1 - M. Jajkowski (37', z karnego)

Kibice gospodarzy cieszyli się z pierwszej bramki już w 10. minucie spotkania. Łukasz Kuśnierz zagrał prostopadle do Przemysława Rybkiewicza, ten wyprzedził obrońców i strzałem nad Pawłem Rutkowskim posłał piłkę do bramki. 5 minut później mrągowianie przeprowadzili szybką akcję: Kacper Skok zagrał do Mateusza Skonieczki, ten złamał obrońcę i mocnym strzałem w dalszy róg bramki podwyższył prowadzenie "żółto-czarnych". Kontaktową bramkę "Gieksa" zdobyła w 37. minucie meczu, po rzucie karnym. Arbiter podyktował "jedenastkę" za faul Mateusza Barszczewskiego na Patryku Rosolińskim, a pewnym egzekutorem karnego okazał się Mateusz Jajkowski. W drugiej odsłonie spotkania na boisku było dużo walki, ale zdecydowanie mniej sytuacji podbramkowych. Wynik spotkania nie uległ już zmianie - tym razem GKS musiał uznać sportową wyższość przeciwnika i wrócił do domu bez punktów.

GKS Wikielec: Rutkowski - Grzybowski, Kacperek, M. Jajkowski, Żukowski (60' - Jackowski), Otręba, Rosoliński (60' - Zieliński, 85' - Sz. Jajkowski), Kentaro, Mulkevich (60' - Malyshkin), Preuss (57' - Kujawa), Klimek (76' - Niedbalski).

Mrągowia Mrągowo: Orzeł - Kosek (85' - Żęgota), Drzewiecki (88' - Jaskólski), Abramczyk, Barszczewski, Skok, Rybkiewicz (60' - Bojarowski), Wypniewski (60' - Błędowski), Bognacki (88' - Skrzęta), Kuśnierz, Skonieczka (67' - Kudlak).

W meczu 3. kolejki GKS podejmie przed własną publicznością DKS Dobre Miasto. Mecz ten odbędzie się w sobotę, 20 sierpnia o godz. 17:00.

Na podstawie informacji GKS-u Wikielec i Mrągowii Mrągowo/red. kontakt@infoilawa.pl.