wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 stycznia 2023, 09:52

(Fot. Info Iława.)

Zawodnicy III-ligowej Orki Iława Basketball rozpoczęli rundę rewanżową. Rozegrane w niedzielę spotkanie - pierwsze w nowym, 2023 roku - podopieczni trenera Piotra Rynkowskiego mogą zaliczyć do bardzo udanych.

Przed własną publicznością pokonali MTS Basket Kwidzyn 58:56. Spotkanie, a szczególnie jego końcówka, dostarczyły kibicom wielu emocji.

III liga mężczyzn
Iława, 15 stycznia
Orka Iława Basketball - MTS Basket Kwidzyn 58:56 (16-9; 13-11; 8-15; 21-21)

Gospodarze szybko uzyskali kilkupunktową przewagę i przez dużą część spotkania wynik był pod kontrolą zespołu z Iławy. Goście odważniej zaatakowali w trzeciej i czwartej kwarcie i niebezpiecznie, na zaledwie jedno "oczko", zbliżyli się do wyniku punktowego Orki. Pierwsza i druga kwarta należała do Orki, ale w trzeciej goście odrobili aż 7 punktów. W końcówce toczyła się nerwowa walka o to, kto ostatecznie przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na szczęście, zawodnicy Orki zachowali zimną krew i dowieźli zwycięstwo do końca spotkania. Zaliczyli udany sportowy początek nowego roku.

Orka Iława Basketball: Piotr Rynkowski, Tomasz Stępień, Patryk Maliszewski, Jakub Oleksów, Jacek Markowski, Krzysztof Mądry, Jakub Zastawny, Bartosz Zbysiński, Jakub Jurczak, Mateusz Sawicki, Szymon Zastawny, Jakub Suski.